Cena malih prasića na tržištu

pa takvo razmisljanje nas i unistilo realno


niko ne kaze da se treba obogatiti ali za mesec dana biti razlika 150din po kg nije normalno

prodati turu po 530-540 din i sada po 380din pa mozda i manje,ako je neko zadovoljan sa tom oscilaciojom

posebno tovljaci koji kupuju tu istu prasad

za 2 nedelje puknes 150k din vise onako iz cista mira
 
Sad se jako puno nudi prasadi iz dotova kupovali male ispod sise placali i 10000 dinara i doranili do 30 kg i tezi a nisu prodani za praznike, na f jedan nudi 50 kom iz Čačak 30 kg trazi 450 din doneo iz bačke doranio kad ono pusiona, jedan ima 200 isto čačak ja se malo vrtim oko njih a ne znam ni kojice mi **greška kad nema cene svinja, elem sto bi rekli neki prodavci prasadi trzisna cena eto im tržište
 
Не можеш да пукнеш на нешто што ниси урачунао. Ситуација је таква ради се са оним што се располаже а не "шта би било кад би било".
Да не буде да солим рану и зезам, ово пишем већ годинама.
 
Sad se jako puno nudi prasadi iz dotova kupovali male ispod sise placali i 10000 dinara i doranili do 30 kg i tezi a nisu prodani za praznike, na f jedan nudi 50 kom iz Čačak 30 kg trazi 450 din doneo iz bačke doranio kad ono pusiona, jedan ima 200 isto čačak ja se malo vrtim oko njih a ne znam ni kojice mi **greška kad nema cene svinja, elem sto bi rekli neki prodavci prasadi trzisna cena eto im tržište
то је проблем,мислили су да ће кило прасетине око Васкрса да буде 1000дин,а томе су умногоме допринели разни портали и новине који су стално потенцирали ту цену.на крају људи одустали од печења,печењаре нису испуниле квоте,накупци нису продали целе туре и на крају нико не пита(бар мене) за прасиће.
 
Lule dobro zbori,jer tako je bilo u ratarenjz gde je ko je imao kolicinu zemlje pa puta cenu imao iole dobru zaradu prethodnih deceniju gde si mogao dobre masine pa i zemlje na kredit gde se sad to jako tesko pokriva prethodnih 2god. To je i moje bilo razmisljanje o prosirenju kapaciteta na tov proizvedenih prasica ali se bojim potpisati taj papir u banci. Za sad samo proizvodnja prasica pa sad sta donese ovih 15 krmaca,deo ostaje za taj plan ali troskovi zivota su obimni da bih iz svojih para prosirivao a eto kredit je jako socijalno nebezbedna imenica za mene.

Sent from my SM-A546B using Tapatalk
 
Nazad
Vrh