Herbicidi u soji

Sta mislite ? Radio kletodim 1.5L po ha danas . Nego , prethodno sam isao klomazon i bentazon. Proslo je skoro 15ak dana , ali sijerak je bio danas vise bijele boje nego zelene . Ili mozda pola pola . Oce li kletodim sta odraditi ?
 
Ja sam prošle godine radio sa Arlom, to je Kletodim 240 gr/l. Lepo je odradio sirak. Doza 1 l/ha.

A danas sam oprskao širokolisne korove sa kombinacijom Bentazon 2,1875 l/ha + Imazamoks 0,625 l/ha + Klomazon 0,21875 l/ha + Harmony 10 gr/ha + Inex 0,1%. Soja je uzrasta jedna razvijena troliska i druga se tek pravi, korovi na 90% njive jako mali, a u uvratinama i na pojedinm mestima do 2cm visine... Zečevi prilično šišaju soju, a ima ih baš puno u ataru, čini mi se nikad više. Ajd' nisam lovac pa da to tvrdim, ali tako mi deluje, samo iskaču na leniju. Inače, ove egzotične decimale su zbog sipanja punih litri na prskalicu, npr. u prskalicu kojom prskam 3,2ha sipam 7l Bentazona pa to daje 2,1875 l/ha, da sam išao sa klasičnih 2l/ha onda bih morao da odmeravam količinu iz jedne flaše... Dizne IDKT trojke, pritisak 2.1 bar, brzina 9 km/h, potrošnja 135 l/ha...
 
Poslednja izmena:
Ja sam ove godine tačnije 13.05. prskao soju sejanu 19.04. u split varijanti(NAGASAKI),Bentazon(Galbenon) 0,75l +Klomazon(Rampa) 0,1l +Tifensulfuron(Promony) 4gr + Inex 0,1% sve po jutru.Dizne IDK četvorke,pritisak 3 bara,brzina oko 8 km/h,potrošnja 150 l/kj...
Odavno nisam išao split varijantu ali ovaj put sam bio primoran pošto su korovi krenuli a soja nije imala ni prvu pravu trolistku,neka tek počela da niče(nedostatak padavina).Juče bio u obilasku,prijatno sam se iznenadio učinkom ,ambrozija požutela,tatula i čičak koje nema baš mnogo izgoreli,čak je i sirak pobeleo...Soja krenula druga trolistka i nema ožegotina ,za par dana idem sa drugom polovinom doze.
Na drugoj njivi sam isti dan prskao Flupisorom sirak a juče poprskao odmah sa punom dozom širokolisne korove pa ćemo videti rezultat ove godine.
 
Da li je taj Fusilade najbolji za uskolisne ili je bolja Pantera ili Leopard?Svakako ima sirka 30-40 cm pa cu morati gornju granicu herbicida staviti.
 
Nazad
Vrh