Fungicidi u strnim žitaricama

Ove godine sam pola parcele poprskao T2 (priaxor, aminokiseline, speed g) a pola ostavio. Kad sam radio T3 na listu uopće nisam primjetito razliku.
Uradit ću uporedbu kvalitete zrna da vidim da li ima ikakve razlike

Napomena: T1 nisam radio
 
Aminokiseline Speed g i slično je nešto drugo, to vjerovatno ima neke koristi, mene bune fungicidi dali imaju koristi. Iz iskustva u paprici sam primijetio da fungicidi nisu nikakva garancija za zdravu papriku, kad hoće po zlu možeš se ubiti od prskanja, dok ima slučajeva gdje se ne prska nikako a paprika zdrava. Već sam prije pisao da mi je ostalo oko 120 m2 pšenice neprskano, nepristupačno je za traktor, i nema nikakve razlike, ništa se ne primijeti.
 
Mogu vam reci da Utrisa N za sad vizuelno pravi lepu razliku na tretiranom i netretiranom. Videcemo analize i kile sta kazu


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ovo je interesantno zapažanje. Možda neke sorte bolje reaguju i znači im kad se malo dopinguju, a neke ne reaguju uopšte. Buduća tema za razmišljanje i praćenje, pa da se objave rezultati u julu. Možda preteknemo kolegu Ćurčića sa njegovom repom!!
 
Ja sam svu psenicu prskao Speed G i extra N, imam negde gde mi je extremna susa zakacila psenicu i poredjala je psenicu dosta ne ocekuje tu neki prinos ali tu oko 2t/kj ako bude toliko znaci da su speedovi ucinili svoje..
 
Nazad
Vrh