MALINA-berba i cena 2016

Ako mene neko proziva...? na pogresnoj je adresii...?

Minorno je ono sto sam na otkupu zaradio ...u odnosu na ono koliko imam maline!

A zbog kolicine moje maline mi je i predlozen otkup....? Stim sto i dalje napadam samo alavee hladnjacare ... ne vise kao terijer ..alih napadam ....al oni i nisu toliko krivci kao sto su oni podrepasi ko ji su nagradjeni da LAZUU sa svoje nalogodavce.

Razlika izmedju nekih ljudi i macke...macka lize samo svoje d..e.

Jes zarada na otkupu bila aa ...al problemi na otkupu umeju biti veliki....pogotovo ako hladjacar ne vrsi isplatu blagovremeno....! a i svasta se donosi na otkup ...e To je lako resivo al taj problem su resavali retki pojedinci (i hladnjacari) koliko sam ja primetio zadnjih par god.

Uvek cu biti na strani Beraca i Malinara ...nego na strani alavih hladnjacara....pa i onda ako nekad postanem Hladnjacar:ppozdrav:
 
Ma ne prozivam ja odavde iz Vojvodine nikoga ko nije iz mog neposrednog okruzenja..Cinjenica je, ko se bavi otkupom a ujedno i ima svoj malinjak, da mu je lakse da istrpi losiju cenu maline.... Tu ne mislim na velike proizvidjace, jer njima je itekako stalo do obrade i kvaliteta sopstvenih zasada a samim tim i cena...
 
Nemam potrebe da bilo gde idem, 9 godina sam radio u velikoj sabackoj grupaciji i poznati su mi modeli otkupa, nije ovde pitanje o postenju otkupljivaca vec o zaradi koja se ostvaruje gde na kraju se vise isplati baviti se otkupom nego ulagati u sopstvenu proizvodnju. Cim to zakljuce onda ce medju prvima da kritikuju cenu i toboze da prosipaju ili nece brati navodno a u sustini moze im se jer im profit od sopstvenog malinjaka nije ni bitan. Zanima me da li ste isplacivali malinarima prilikom otkupa, doplatu za dovozenje malina do otkupnog mesta ili ne?

Ja otkupljujem samo malinu iz mog sela,a svakom sa kim imam saradnju a ko nema traktor ja prevezem do vage voce firminim kombijem.Lipkom je placao prevoz ljudima iz okoline Loznice koliko ja znam,koji su doteravali u hladnjacu,a nekima sa vise robe su oni besplatno prevozili.
 
Ma ne prozivam ja odavde iz Vojvodine nikoga ko nije iz mog neposrednog okruzenja..Cinjenica je, ko se bavi otkupom a ujedno i ima svoj malinjak, da mu je lakse da istrpi losiju cenu maline.... Tu ne mislim na velike proizvidjace, jer njima je itekako stalo do obrade i kvaliteta sopstvenih zasada a samim tim i cena...

Konstatacija je tacna onaj ko se bavi otkupom lakse ce da prezivi godinu kada je losija cena ali to je ona lepsa strana medalje, a ona druga je da je to jako tezak i stresan posao, radite sa ljudima, raznim ljudima gde je uvek u principu "svaki gazda svoga konja hvali" tj kako god okrenete dolazicete u sukob sa proivodjacima a sa svima morate biti dobri. Druga stvar, zavisi sa kojom hladnjacom radite, kako placaju , kako prate cene, da li primaju po kisi ili ne primaju po kisi, da li uvek imaju ambalaze itd itd, jako puno stresa za par dinara zarade... I svakako to je rad a svaki rad treba da se plati e sad to sto sve izgleda lepse i vece u tudjim rukama... Povezite se sa ljudima i pokusajte sami da organizujete otkup pa cete videti da cete morati doooobro da se oznojite za tih par dinara koliko mozete zaraditi od otkupa.
 
Nazad
Vrh