Motorne testere

Zamema sigurno ne treba jer se vidi sa slika da ima još dosta materijala na zubima, a za oštrenje sam proceni prema ponašanju testere.
 
Ne razumem se u to ali lanac nije nikada ostren,imam je od oktobra 2018,godisnje isecem 2-3 metara drva,ove godine necu ni seci.
 
Izgleda da si naopako namontirao lanac ali to se lako resi,na 2 slici prvi zub(a i ostali su pod blagom rampom) treba prvo donji deo odvaditi\ostriti a da turpija nije naslonjena uz gornju plocu,moze i na drugi nacin ali ovo jednostavnije pa posle nasloniti uz gornju plocu i nju naostriti-4 slika 1 zub ploca je savijena ka dole ne ide u ravni sa zadnjim delom na primer a 2 zub ima veliko ostecenje to sve treba izbaciti.3 slika 2 zub spic je blago ostecen iako je polu dletlo u pitanju...
 
Odnesi u servis za testere da ti naoštre, ranije je koštalo 100 dinara, sad je možda 200. Ako 6 godina nije oštren lanac neće ti pomoći ničiji savet sa ovog foruma, nađi nekoga ko zna da oštri ili odnesi u servis.
 
Jesam ga skidao,znaci naopako sam ga vratio?
Moguce je da je to bilo danas kada sam samo namontirao "zube" ili je moguce i da sam tako sekao ako bi tada mogao da uopste sece?
Odnecu ga na ostrenje.
 
Namontirani "zubi" da li se vidi sa slika kakav je lanac,da li mu treba ostrenje ili zamena?
20240518-191440.jpg

20240518-191448.jpg

20240518-191536.jpg

20240518-191542.jpg

20240518-191550.jpg

20240518-191559.jpg
Lanac je kontra namesten.
Ovako nije mogao da sece pa taman da nikakav osecaj nemas za ovaj posao.
Odnesi ga negde masinski da ti naostre, nije skupo, a u buduce uci sam sebi da ostris turpijom.
Ja bih rekao po zubima da jos ni jednom nije ostren tako da imas fore dosta dok ne naucis...





Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Onda sam juce kada sam montirao odbojnik preokrenuo i lanac,samo sam montirao i odlozio testeru.
Odnecu ga na ostrenje prvom prilikom.
 
Nazad
Vrh