MTZ Belarus

Tvoj 13000-13500 eur ako je sve tip top i ima toliko sati .Za 105-icu i iskustva će se javiti neko od kolega ko ima isti
 
Pozdrav svima, pratim forum redovno vec godinama ali sam slabo ucestvovao u diskusijama pa da vas sve pozdravim. Imam belarus 820, planiram da ga mijenjam za veci pa me zanimaju iskustva sa 1025 stari model, od majstora sam cuo da se nisu bas pokazali ti modeli i da je mnogo bolji 1025.3. Takodje me zanima okvirna vrijednost mog 820 standard 2011 godiste, ima 2600 radnih sati, na njemu sve tip top, prvi vlasnik, iskljucivo sam ga ja vozio, nije bilo vise vozaca.
Svašta će ovde covek da pročita,pa koja je razlika izmedju 1025 i 1025.3?
Ako vam treba traktor od stotinak konja uzmite tog 1025 slobodno,gledaj te naravno da bude u sto boljem stanju jer se radi o polovnom traktru.
 
Svašta će ovde covek da pročita,pa koja je razlika izmedju 1025 i 1025.3?
Ako vam treba traktor od stotinak konja uzmite tog 1025 slobodno,gledaj te naravno da bude u sto boljem stanju jer se radi o polovnom traktru
Znam razliku i u traktorima i u cijeni. Zanima me da li je pouzdan 1025 stariji model, ako nema nekih fabrickih greski i mana koje se ponavljaju kod svih uzeo bi njega. Rijec je o novom traktoru, ne o polovnom.
 
Znam razliku i u traktorima i u cijeni. Zanima me da li je pouzdan 1025 stariji model, ako nema nekih fabrickih greski i mana koje se ponavljaju kod svih uzeo bi njega. Rijec je o novom traktoru, ne o polovnom.
Pa ako znate razliku onda bi trebali da znate i da su to faktički potpuno isti traktori sem malo pojačanog motora,znači svaka potencijalna mana koju ima 1025 bi na 1025.3 bila još izraženija jer je traktor više opterećen tim pojačanjem na motoru.
 
Kao što sam napisao slobodno uzmite klasičnog 1025,sasvim je dovoljan za plug 3 brazde,dobru tanjiracu kao i spremac i drljacu.
Ako ipak hocete jači traktor pre razmišljaj te u pravcu 1221 nego o 1025.3 jer razlika izmedju klasičnog i .3 modela nije nesto prevelika u snazi a cena je veća a sam motor je dosta optereceniji što se meni lično bas i ne sviđa i koliko vidim i praksa tako kaže.
 
Nov 1025 sa metalnom haubom zovu 1025.2, od hladnjaka pa nazad skoro da nema razlike. Prodavac mi je objasnjavao da .3 ima nesto duzi prednji kraj (verovatno samo pomeren nosac tegova) i da su akumulatori izmesteni napred. Filter vazduha je napred, na .2 je nazad i uljni.

Hauba se dize kod .3 od napred, na 1025.2 od kabine. Metalni blatobrani na .2 su ravni i skupljaju prasinu, pa kada otvoris prozor sva ta prasina pravi tornado u kabini. Zbog multimedije i prekidaca za pogon i blokadu ne moze da se otvori desni prozor (ovo je na oba sa MM), Znam da su sitnice ali idu na zivce.

Za mene je 1025.2 bio kao budzet osnovna varijanta, a 1025.3 za one koji bi i klimu i malo laksi rad oko traktora.
 
Nazad
Vrh