Šta ste radili danas?Dvanaesti deo.

Gu..dane još premalo te uhvatila bolest,hvala za baniranje.
Sramota za veterinara da je samo toliko sposoban da ima rđavog jugiča.
Zorane ko ti drma kavez ????

Је ли јодлер, јеси ли баш толико недосољен?

Са тим својим начином комуникације са људима кога испољаваш не први пут, можеш да се тераш што даље одавде.
 
До сада најзахебанији травњак.



8dba752fb4e03ae00645d8a3036852b9.jpg
7380aa18d60727e238a7805d4c21fbcb.jpg
933bf50af54d7711ada29ddb28a7a3dd.jpg
69e6116f61c4ad2ce4854591d4e4702d.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
I sve nešto štedi , Bože sačuvaj, na gorivu valjda, te nekim prečicama preko atara, kroz prašinu i blato, ne mož' se već jedared uslikati na asfaltu ko čestit (čitaj:zapadni) svijet..😝
 
Где је забава у томе....
Кад направе ову обилазницу око војводине (смајли), пресеће путеве према црвенки и сивцу. Мислим на атарске путеве.
Нису без везе ови путеви добро утабани...
 
Ostaviš u pojedinom sanduku dok kompostiranje ne završi, ili pospješuješ postupak prebacivanjem u drugi, a zatim u treći sanduk?
 
Ne, svaki je sanduk za sebe, plan je povremeno da se sadržaj vadi i prevrtanjem vrati nazad u sanduk, to bi se radilo svakih par meseci.

Uglavnom je postupak eksperimentalni, za sad smo sanduke do pola napunili sa ostacima nakon košenje travnjaka.
 
Ne, svaki je sanduk za sebe, plan je povremeno da se sadržaj vadi i prevrtanjem vrati nazad u sanduk, to bi se radilo svakih par meseci.

Uglavnom je postupak eksperimentalni, za sad smo sanduke do pola napunili sa ostacima nakon košenje travnjaka.
Ako planiras taj kompost od travnjaka da koristis u nekoj basti zar neces imati puno semana korova posle? Mislim da je bolje koristiti meke liscare.

Послато са SM-A125F помоћу Тапатока
 
Koji je postupak za pravljenje komposta? Mislim da mora da se radi red zemlje pa trava pa opet zemlja itd. Ako misliš da samo ubaciš travu nećeš ništa uraditi.
 
Ovo je samo eksperimentalno, za sad sam napravio komposišta, cilj je da se negde smešta biljni otpad i nekako reciklira.

Trava koja se ubacuje za sad u kompost je mlada i nije stigla da kreira seme. Uglavnom ću napisati kako se dalje odvija sekcija kompostiranja u sklopu projekta.
 
Danas zanimacija uklanjanje mladica sa nekih starih panjeva koji se nalaze uz ogradu, drvo je vrba i mladice su toliko bile bujne da da su srozale žicu do zemlje, evo par slika, na prvoj je panj koji je očišćen, deluje da je suv, a trebalo je sat vremena dok sam ga očistio, sad može da se ukloni motorkom.



Na sledeće dve slike su prikazi jednog drugog panja gde se vide mladi izdanci vrbe.


.


Na trećoj slici je kamara mladica vrbe koje su skinute sa panjeva, ovde je samo trećina svega što je uklonjeno danas.



Cilj kompletne zajebancije i muke je da se priđe do ograde i vidi u kakvom je stanju, ograda postavljena pre nekih 15 godina sa betonskim stubovima, ovo šiblje je na par mesta totalno izobličilo i razvalilo.
 
Врба никад није мртва, ако има једна ћелија она хоће да расте.

Послато са RMX3624 помоћу Тапатока
 
Ovo je 100% tačno, ali ekipa koja je radila pre nije imala vremena (ili volje) da to sredi do kraja.
 
Nazad
Vrh