Bolesti svinja i njihovo lečenje

Додара, код мене већ са 23-24 кг просека прелазе на с-1. Таква прасад већ могу добро да поједу а гровер је јак.
 
Имам проблем са проливом.
Прасици 35 дана старости, залучени, други дан по залучку добијају пролив...
Јели под крмачом патент имуно, 7 дана пред залучење патент старт... Све супер под крмачом било, шта би сад
 
Jel beli proliv ili je da tako kazem siv-crn kao sto je obicno?
Ako je normalne boje onda im samo smanji unos proteina.
Imam takav problem kada zalucim prasad, hranim sa Gebijem i kada ih zalucim u grover dodam 30% mekinja tako oko nedelju dana, onda im predjem na sam grover i nema problema.

Poslato sa RKY-LX1 pomoću Tapatoka
 
Дај им стартер. Ако су јели и храну од крмаче навикли су на мање протеина. Али прати да не дехидрирају и обавезно рестрикција. И може коливет или нешто слично у воду као лек или има сад додатака у воду, нешто као инфузија. Да надокнаде електролите ако је организам исцрпљен. Али то није лек да се неко не зезне.
 
Jel beli proliv ili je da tako kazem siv-crn kao sto je obicno?
Ako je normalne boje onda im samo smanji unos proteina.
Imam takav problem kada zalucim prasad, hranim sa Gebijem i kada ih zalucim u grover dodam 30% mekinja tako oko nedelju dana, onda im predjem na sam grover i nema problema.

Poslato sa RKY-LX1 pomoću Tapatoka
Сив је... Прошлу туру сам и ја разређивао са мекињама, ал опет сам имао проблема, зато сам сад решио да идем чист стартер.
 
Šta je najbolje ići kao neku prevenciju kroz hranu. Vakcinisao sam od jednovalentnom vakcinom od virusa i sve dezinfikovao. Al čini mi se da poneko prase udara bokovima. I kaslje.
 
Можда боље да си гледао цирко + мико вакцина.
Многи греше што мисле ако вакцинишу да неће бити проблема. Са вакцином угинуће се сведе на минимум али не и ток болести ако постоји узрочник.
Вакцинишу се све свиње у једном домаћинству неколико пута годишње и тако неколико година да би се неки вирус искоренио.
 
Bas tako, vakcinisane moze izleciti, a nevakcinisane moze samo leciti i na kraju ili crkne ili skart
 
Sve zavisi kako kad se vakcinise, gde su nabavljene vakcine kako su transportovane, u kakvom stanju je zapat u toku vakcinacije tako da postoji protokol koji treba da se ispostuje da bi ucinak vakcine bio sto veci
 
То само може у затвореној производњи. Тако су искорењивали пррс на западу. Па је мука кад дође овамо приплод, буде угинућа назимица као добар дан. Сва та вакцинисања типа прасад за тов је ризик по остале свиње у дворишту које нису вакцинисане.
Цирко+мико вакцина покрива у најбољем случају 20 недеља од вакцинације а прасад се вакцинишу до три недеље старости. Све преко тога на срећу.
 
Nazad
Vrh