Kajsija

Vasovac kakav je Goldrich za domacu upotrebu za jelo. Kad obicno stize i kakav mu je ukus, opada li pred branje i kako podnosi mrazove, odnosno radja li ti redovno.
I omas li new dzersi.
 
Nigde ne pise da se moze koristiti samo jednom
cff6d27d4697f3f46a557d522b71fcaf.jpg


Sent from my SM-S901B using Tapatalk
Imam galenikin katalog proizvoda za 2024. To je knjiga sa tvrdim koricama od 200 strana koju sam dobio od vlasnika poljo apoteke sa kojim saradjujem. Svi preparati su detaljno obradjeni, mnogo vise nego u onoj brosuri sto izdaju za kupce. Tu pise ovo sto sam napisao. Akord za breskvu i kajsiju jednom godisnje. Pokusacu da postavim sliku.
 
Vasovac kakav je Goldrich za domacu upotrebu za jelo. Kad obicno stize i kakav mu je ukus, opada li pred branje i kako podnosi mrazove, odnosno radja li ti redovno.
I omas li new dzersi.
Goldrich nema Vasovac vec ja. Vasovca pitaj za cunami i wonder cot.
Goldrich mi je 2022. stigao 10.06. Ove verujem da ce oko prvog. Prosle godine su sve sorte smrzle.
Ja sam zadovoljan sa ukusom, nisam primetio da opada. Rekao bih da mrazeve iznenadjujuce dobro podnosi., nista slabije od kajsija koje stizu kasnije. Ove godine sam morao da ga proredjujem.
 
I ono malo što je ostalo za jelo se pre neki dan sručilo na zemlju...tako da bukvalno nema ni jedna kajsija....ja sam, kao i ostali koji se bavi kajsijom iz ljubavi, nastavio da je obrađujem i prskam kao da je puna roda...






Mlade kajsije su bile lepo krenule,, a sve one koje su kasnije krenule, onaj mraz ih je uništio...




Frezirao pipalicom i klasičnom frezom...



Nije bilo mnogo vlažno, ali sam ipak napunio kolica zemlje sa poklopca i motika, čišćenje i pranje...




 
Комшија данас завршава трешњу и кажем му: сад одмор па кајсија за недељу дана. Каже: ја сутра крећем. Коју? Цунами.
 
Nazad
Vrh