Prašenje krmača

Krenulo prašenje....
6e14bb712b858211c2d623af9a719420.jpg


Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Meni se desilo da prvopraskinja pojede prvih 4 praseta a ostale nije dirala. Veterinar mi je rekao da je to uradila zbog dugog perioda između tih četiri i to joj je bilo nešto strano pa ih je zbog toga pojela. Ima li neko takvo iskustvo?
 
То + болови. Зато треба бити на прашењу и нека ај да кажемо превенција и народни лек је када се одсече или откине пупчана врпца од прасета, бацити је крмачи да поједе. Тако практикујем и немам таквих проблема. Деси се док лежи покушава да ухвати прасе. Али ту мало викнеш, мало васпитно поправна и смири се.
 
meni se desavalo da krmaca na prasenju podavi prasice ...bukvalno kao jazavicar kad uhvati pacova....Mene nije dirala samo prasice. i ja ih onda pokupim u jednu kutiju i pod kvocku ,posle dva tri sata kad se oprasi onda ih polako pustam i onda ih prihvati .
To je pocelo sa jednom krmacom i posle su sve tri tako reagovale na prasenju i to je trajalo mozda jedno dve godine i sad sve normalno .
ne znam sta to bi ,bio usao neki sejtan u njih XD
 
Kada smo kod jedenja prasadi jutros bilo 15 komada, sada jedno fali a nema ga nigde. Verovatno ga krmača pojela, pošto iz boksa nije moglo izaći...

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Sledeće pitanje...
A šta sad kad krmača posle prašenja ima malo mleka a oksitocin ne pomaže baš nešto mnogo? Uspem da iscedim 2 male kapljice poput glave čiode kada pritisnem sisu. Prasad su stalno na njoj i vidi se da nisu nasisana..


Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Dobila je juče antibiotike, danas antibiotike, isto tako oksitocin. Upravo je bio veterinar....
Vime nije otečeno, merili temperaturu 38,7.
E sad što se tiče jedenja.... Počela je po malo da jeducka, dajem joj sve i svašta, od zelene lucerke do jaja i kuvanog paradjza preko prekrupe. Mada sve je to mršavo...
I nije ništa jela pre prašenja 5-6 dana....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Батали све то од хране и дај јој концентрат, ако имаш гровер или стартер. Да ли је добила нешто против упале, дексамедазон или мелоксидолор.
 
Dao joj i starter za prasad, i hranu za piliće koju je i najviše jela... nije problem dati, već što ona sve to jeko slabo jede.
2 antibiotika je danas dobila, e sad šta joj je veterinar dao 'bem li ga....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
По мало само да једе. Може јаје али измешати са концетратом. И да ли може сама да устане, ако може истерати је напоље мало да се покрене.
 
Ako mozes da nabavis creva od zaklanih pilica

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Da ustane ponekad, u kavezu je zato što uopšte ne čuva prasad. Legne na njega ono se dere ja čujem do spavaće sobe a ona ni da mrdne. Pustio sam je juče ujutru i za sat vremena zgazila 2 dok nisam bio tu.
Prvopraskinja je u pitanju inače, a izgleda da će joj biti i zadnje.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh