Trimeri

Ko radi uslužno treba da bude svestan da ga neće zvati na uredno nego negde da te Bog sačuva.
Pa ko zove gde je "da te Bog sačuva" treba da bude svestan da će i cena biti shodna tome. :)
Ako neko preskoči 2 košenja koja bi da kažemo koštala 3000 svako po meni nije baš realno naplatiti 9000 jer smatram da nije isto posla kositi jednom nešto zaraslo kao 3 puta redovno. Ipak je manje posla ovo zarslo. E sad koliko je realno? 6000-7000. Tako nešto mi pada na pamet.
 
Pa ko zove gde je "da te Bog sačuva" treba da bude svestan da će i cena biti shodna tome. :)
Ako neko preskoči 2 košenja koja bi da kažemo koštala 3000 svako po meni nije baš realno naplatiti 9000 jer smatram da nije isto posla kositi jednom nešto zaraslo kao 3 puta redovno. Ipak je manje posla ovo zarslo. E sad koliko je realno? 6000-7000. Tako nešto mi pada na pamet.
Normalno da treba naplatis svoj rad. U firmi gde radim sahranili su dve Husqvarna kosačice i rešili su da angažuju firmu iz Dobanovaca koja se bavi održavanjem i zasnivanjem travnjaka. A bio im je skup čovek koji je za 67 ari uzimao 7,8 hiljada dinara po košenju.
 
Kakav je to teren da se 67 ari mora kositi trimerom? To je ozbiljna površina za samohodnu strižnu kosilicu, a solidna za održavanje manjim traktorskim malčerom.
 
Radi se kosilicom ali ima delova koji nisu pristupacni pa mora trimer plus deo do autoputa isto trimerom. Poenta mog posta je pitanje visine naplate za posao košenja bilo kosilicom bilo trimerom.
 
Normalno da treba naplatis svoj rad. U firmi gde radim sahranili su dve Husqvarna kosačice i rešili su da angažuju firmu iz Dobanovaca koja se bavi održavanjem i zasnivanjem travnjaka. A bio im je skup čovek koji je za 67 ari uzimao 7,8 hiljada dinara po košenju.
Evo kao neko ko ima iza sebe 8 godina uslužnog košenja, da kažem prostim jezikom - ne jebe/zarezuje narod mnogo to što je prerasla, njemu je dulum - dulum.
Oni ako je dulum 20 eur kad je sve uredno, očekuju da za preraslo da plate maksimalno 30 eura, ako je baš trava preko glave, eto duplo, to jeste 40.
Njima je računica jasna - umjesto da te zovnu 6 puta (120 eura) u sezoni i da to bude kako Bog zapovjeda, on većinu vremena gaji džunglu na placu al te zovne jednom u maju i jednom u septembru i uštedi sebi.
Taj što je radio za 7-8 hiljada 6700 m2, nemam riječi koliko je to nerentabilno za kosca i zdravlje njegovo, ja bih to jedino traktorićem i kad je mala trava, to je nenormalno niska cijena. Ubjedljivo najjeftinije što sam radio (kad je gorivo bilo mnogo jeftinije a život duplo jefitniji) je 5000 m2 za 11000, to mi je bio okruglo dan posla (8h), ali to sada ne bih prihvatao u posao bez nekih 130-140 eura.
 
Imate li neke ustaljene kriterijume po pitanju cene što se tiče uslužnog košenja trimerom ?
Recimo, npr. , gorivo pa puta toliko, utrošeno vreme, po rezervoaru i slično ?
 
Mislim da je vrednom coveku na sat najbolje, ne moze te niko zezati sa povrsinom a ti znas koliko trosis goriva i silka u tih sat vremena pa se lako formira cena usluge.
Evo drugar recimo radi rezanje voca po satu a svi ostali na drugaciji nacin naplacuju.
Na prvu svima deluje da je najskuplji ali na kraju dana se ispostavi da je najjeftiniji, odbija ljude, ne stize a stare musterije ga ne pustaju.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Upravo tako, po satu, ja za sat završim ono što prosječan vlasnik dvorišta realno radi 2, a neki i 3 sata, uklopim se u ostale obaveze i bježim kući. Gledam da 1 sat rada naplatim barem 13-15 eura - naravno ako je veći plac, ako moram doći maksuz zbog nekog malog dvorišta i slično, to je skuplje . Znam da nije jeftino, ali sve ispod toga mi se ne isplati, jer imam kako zaraditi taj novac i bez košenja.
Npr ovdje stan od 50 m2, jedna boja u dvije ruke, završiš za 10-12 radnih sati, naplatiš 230 eura. Dok izbiješ materijal, opet ti 200+ ostaje, a niti goriš na suncu niti se previše oznojiš.
 
Nazad
Vrh