Uticaj svetske finansiske krize na poljoprivredu kod nas

Kriza je u Srbiji oduvek, tako da nam sigurno neće teško pasti i ova nova svetska kriza.
 
Tacno Branko , preziveli smo i 90te i hiper inflaciju i ratove i bombardovanje , pa valjda cemo pregurati i krizu
 
aha...
pa već nam je super...

ne bi' da vas plašim ljudi, al' mi se čini da ni dogodine neće da valja a vrlo je lako moguće da bude još gore...
 
citam danas neke stranjske analize, katastroficari predvidjaju cak mogucnost da kukuruz padne na 2.5$/buselu.a sad je cena 3.86$.to je 30% dole. pa vi uradite ostatak matematike...
 
bese to 90-neke skrpio neku paru i koji lit. goriva seo u kola i do bgd-a tamo autobus ceka kupujes dva sedista i pakujes kanistre i kante pored sebe kako znas i umes.krenuli put jedne nase susedne drzave koja je sada u eu. na najblizoj pumpi te drzave tankirali nase kante.nekoliko tona nafte i benzina je bilo u tom autobusu i znate sta ljudi su sedeci pored benzina pusili cigarete. i te godine sam posejao i obradio svoje njive. kriza sta je to. :sta:
 
kriza, to je kad uložiš 65.000 din/ha za setvu a u jesen dobiješ za ono što rodi 55.000 din. pa ti pojeftine inputi dogodine i setva košta 55.000 din a druge jeseni dobiješ za svoje proizvode 45.000din.
 
KishRobert je napisao(la):
ja sam ubedjen da mi jos nismo stigli do dna,da od ovog moze jos gore.

Stvar je što se ekonomija na globalnom nivou nalazi u recesiji, a ispod recesi je se nalazi depresija. I ka toj depresiji se lagano klizi. ::lose::
 
danas sam na nekom kanalu video da u americi reste broj odlazaka u bioskop dakle ljudi sada traže utehu u malim stvarima i u dobroh hrani , dakle ne mislim da će potrošnja za hranom opasti ali ni cene joj neće porasti ali trgovci će morati debelo da smanjuju marže ako misle da prođu
 
Rusija je izvezla 15,5 miliona tona žita od početka ove poljoprivredne godine (juli 2008. - jun 2009.), za 2,5 miliona tona više nego u čitavoj prošlog poljoprivrednoj godini, izjavio je prvi zamenik ruskog premijera Viktor Zubkov.
- Izvoz će najverovatnije biti nastavljen tim tempom i u naredna tri meseca - rekao je Zubkov u razgovoru s direktorima poljoprivrednih firmi u Krasnodarskom regionu, dodajući da će Rusija najverovatnije izvesti između 17 i 18 miliona tona žitarica do 30. juna, kada se završava ova poljoprivredna godina.
 
Nazad
Vrh