Berač kukuruza Gitarić

Odg: berac kukuruza gitaric

@cukaneca
cuo sam da kod njih je problem manji kukuruz ( pabirci ) da ih baca po zemlji jel to stvarno ?
 
Odg: berac kukuruza gitaric

Samo koliko sam ja cuo firma je zatvorena... Ne proizvode vise nista, tako da neznam kako ide sto se tice nabavke rezervnih delova..
 
i ja imam gitarica i sila je na osnovu sipa :D
Post je spojen: [time]1270915505[/time]
_________________________________________________
i ja imam gitarica i sila je na osnovu sipa :ppozdrav:
 
prijatelju imamo "sablasnu" masinu-oldtajmera. vise novih nema. steta majku mu, a tako je lepo bilo krenulo. ali djavo ne da mira. daj samo vise ::novac::, i jos vise i jos vise....i na kraju corka.
 
kolega, kazacu ti nesto u poverenju al da nas ne provale ovi drugi sa zmajevima i onim igrackama sto na njima pise "berko", svi oni su za klasu ispod. ako se setim jesenas u berbi snimicu neki klip, da ne bude prazna prica, kad budem brao kolombu npr. 1 brzom a keder se zuti od korenja.
 
nema tu sta ko neveruje neka proba, ne moze se polomiti veliki ucinak odgovarajuce tockove ima sta da se prica :D
jesenas ja dao kolegi moj berac da zavrsi njivu on inace ima sip 40 sa ventilatorom i kad je probao ovaj moj nije vjerovao da ima tolika razlika i da je toliko jak kaze da sa njim se moze brati po sinama :haha: :haha:
 
Moze i od mene pomoc, imam vec 6 godina jednorednog Gitarica, prvi vlasnik. A inace, licni utisci o masini su malo saroliki. Masina kao masina nije lose konstruisana, ali bar kod mene ima problema sa losim materijalom od koga su pravljeni pojedini delovi, pogotovo osovine, remenice i zupcanici , kod mene su za ovih 6 sezona bar polovina izmenjani. Mek materijal od koga su napravljeni. Evo bas danas sam pravio lancanik za spojnicu na glavnom pogonskom vratilu, pojeli se zubi. To je onaj sto spaja vratilo sa reduktorom.
 
dali je neko nesto resavao na kosu onaj lim sto je smotan kad kipam pun kos oce da prospe naprijed i nazad :cao:
 
34ioeqc.jpg
23li711.jpg
29bod3n.jpg

evo i mog zelembaca spreman za berbu
 
Dosada sam sa takvim beračem obrao preko 200 hektara, a za kipanje rešenje jednostavno nemoj ga prepunjavati a i ako ispadne neki klip izadješ malo protegliš noge i ubaciš ga u prikolicu. Ako ne daj bože imate neki problem ili vam treba deo, savet ... ovo je telefon Radiše Gitarića nekad servisera u fabrici a sad u sopstvenoj režiji- 063/185-1619
 
cukaneca

cuo sam da gitaric poceo ponovo da pravi berace - kazu da ima i neka akcija ako se kupi do kraja juna

jel si cuo nesto o tome?
 
Nazad
Vrh