bilans berbe maline 2016 ocekivani prinos i cena

Cuo sam da je i prosle godine bilo toga. Ali covek lepo poslao svoju malinu na analizu,dobio rezultat sve u redu. otisao sa tim papirom u hladnjacu,poturio im pod nis,i priznali mu,nisu imali kud.
 
Dao si mi dobru ideju. Gde da nosim malinu na analizu u koju kuću, labaratoriju . Jel neko upućen u to?
 
Nosi u Jugoinspekt koji ti je najblizi. Platices oko 6-7 hiljada dinara i imas dokumentaciju da si cist.
 
Au ljudi ala su ovi u Jugoinspektu neki kilosteri ili banda petnaest dana od kada su mi uradili analizu maline a još nisu uspeli da mi je pošalju. Popizdio sam.
 
Konačno dobih analizu maline od Jugoinspekta. Načlaz glasi Malina odgovara propisu o prisustvu pesticida svih 6 parametara su znatno ispod dozvoljenih veličina. Sada moram na megdan gazdama za naplatu ili tužba.
 
Epilog'' Gazde neće da plate kaže ako želiš ti tuži! Iskreno da vam kažem odustajem samo iz razloga što sam upravo završio jedan spor sa Dunavom koji je trajao 5 godina. Spor sam dobio vraćam se na posao.
 
Sa moralne strane sam zadovoljan , izbacio sam na tržište mojih 6t neprskane maline ali sa finansijske strane sam nezadovoljan jer nisam to naplatio jer nema ko to da ceni i podrži proizvodnju zdrave ljudske hrane.
 
Nazad
Vrh