Bremenitost i jagnjenje ovaca

Pa kao kvrzica otp.velicine oraha.U svakom slucaju hvala na trudu,sad bar imam nade da je sjagnjena.
 
Pa gledaj ovako ... Stomak je jedan od presudnih faktora za to da li je ovca sjagnjena ... Ali neki put i ne mora da znaci .. Mene su dve dviske iznenadile , celo leto sam ih pazio i gledao da li ce da se ojagnje .. sa 8 meseci sam ih pustio kod ovna isto nisma vidoe da li je skakao ali ih je jurio .. One u septembru vec bile 7 mesec sa ovnom i nista ... Za dva dana je jedna spustila vimence i ojagnjila jednu devojvicu malu a druga je malo kasnije isto takoo iznenada ...... Jel su sada sa ovnom tvoje dviske ?

Sto se tice stomaka one ga imaju ali ne nesto puno, mada su ovce veoma visoke i siroke. takodje su od sredine avgusta sa ovnom
 
Ja imam tri dviske koje treba se jagnje do kraja meseca lepo su se spremile imaju lepa vimena .. a nemaju stomake .. takodje su siroke duboke visoke ..
 
  • Like
Reagovanja: IDF
Dex cestitam,mozes nam i ti postaviti slike,vidim da si iskusan ovcar.tako i ova moja posle par dana nasilnog zadajanja jagnjeta postepeno ga je prihvatila i sad stalno mekece za njim.



Nisam ni ja druze neki iskusan ovcar, ima cele 3 godine od kad sam kupio sjagnjenu ovcicu od jednog poznanika. Imam deo placa pod bagremom koji je uhvatila ostruga pa mi je ovca delovala kao prihvatljivo resenje za ciscenje tog dela. Sacekao sam par dana da se ojagnji kod tog coveka i onda otisao po nju i njeno musko jagnje, kad je janjac malo odrastao menjao sam ga za zensku bliznakinju (iako je bio dosta krupniji od nje) i tako poceo sa 2 ovcice. Zatim od komsinice kupim jos 3 ovcice jer zena vise ne moze da brine o njima i jagnjenjem sam letos dosao do 14 grla. Sad sam smanjio na 6 ovaca i nabavio sam kozu sa 2 zenska jareta. Pocelo je kao zezanje da mi smanji obaveze oko kosenja placa a onda su mi se bekavice uvukle pod kozu i zbog njih sam kupio i motokultivator labin super specijal (da bi im mogao doterati sena, trave i ostalo), pa sam isao u Staru Pazovu da kupim ovu lepoticu sa avatara koja brine o bezbednosti ovaca. Inace ova crnka se zove Boni i rase je Srednjeazijski ovcar. Hteo sam manje posla i obaveza a napravio sam upravo obrnuto ::namigivanje::.
Mislim da sam sebi napravio zanimaciju do kraja zivota jer cu tesko odluciti da ih se resim. Malo mi predstavlja problem sto spadam u prvu gradsku zonu (1.3km od centra grada) i imam samo 15 ari placa oko kuce pa uzimam od ljudi njive i placeve da kosim i oslobodim njih takvih obaveza (a prvu ovcu sam kupio bas da nebih takve stvari radio u svom placu :osmeh:).
Sve u svemu zadovoljan sam i sretan sto ih imam a videcu da ubacim i neku slicicu ovih dana :ppozdrav:.
 
kakva je vulva crvenkasta ? Jel mozes okvirno da napipas vimence , ne znam kako da obajsnim ono sto ja pipam i gde pipamm ... ali tamo gde treba da bude vime kad aprelazis sa stomaka ka vimenu jel osetis promenu pod prstima ?

Kad napipas (kod vimena) kod dviske cvoric poput oraha, zasigurno je sjagnjena , i na pola puta je da postane majka :osmeh:
 
Čestitke vojvođanin ! Kod nas prekjuče trojke, malo smo popravili prosek :osmeh: .
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
 
Treba da mi se jagnji ovca , ali ona ima prolapsus vagine .. izbacuje znaci onu roze loptu na vulvu .. kad ustane vrati joj se. slikacu sutra ako se ne ojagnji .. inace ovca je cist IDF ..
 
pazi da se ne uprlja izmetom, ako je roza i čista lopta ond je ok, ako duže stoji napolju i prlja se premaži tu loptu nekim dezificijensom koji može u vaginu, rivanol, hipermangan... da ne bi bilo infekcije, inače takvo grlo nije baš više za čuvanje.
 
Može koristiti da zaliješ čistom hladnom vodom.Ako će se skoro janjiti, smanji hranu (samo kvalitetno sijeno i voda).Pokušaj biti prilikom janjenja prisutan, pomoći izvući janje da se ovca što manje napreže.
 
Ona se jos nije ojagnjila .. ali mi se ojagnjile dve danas ... jedna sama ..a jednu sam ja ojagnjio jer nije mogla sama .. jaganjci se zaglavili ... inace danas 4 devojcice ..
 
juce blizanci, znaci do sad 14 ovaca 19 zivih jaganjaca i 5 izgubili, ide zivot dalje sad smo se naucili ne cekamo nikog no kad vidimo da ne ide jagnjimo sami, i hvala Bogu spasili smo 3. Inace najveci decak je do sad 6.700 gr sa 5 nedelja ima 17 kg a najveca devojcica 4.700. i ima 2 dana. osim malo parenog zita i sena ne hranimo koncentratom za sad napreduju odlicno.
 
Koleginice 1,35 i nije loš procenat, posebno što ste početnici u poslu(nemojte mi ovo uzeti za zlo).Što se tiče zaštite i jagnjenja svi mi moramo malo biti i veterinari, jer ako čekamo "profesionalce", ode mast u propast.
 
Koleginice 1,35 i nije loš procenat, posebno što ste početnici u poslu(nemojte mi ovo uzeti za zlo).Što se tiče zaštite i jagnjenja svi mi moramo malo biti i veterinari, jer ako čekamo "profesionalce", ode mast u propast.

ma kakvo zlo da uzmem :osmeh: pa mi smo od vas i uz vasu pomoc naucili vise no iz knjiga i veterinara.::super::
 
Nazad
Vrh