Case ih

Da nije Almexa pitanje je koliko bi class bio ''najbolji kombajn''.Kod nas je navika,a mislim da to generalno vazi i za sve farmere na svetu ,ono sto vidimo kod komsije mislimo da je najbolje i to kupujemo i mi,i tako celo selo zaredom.Agromehanike prskalice su najbolje jer ih imaju dvoje komsija i zadovoljni su sa njima,odma cu i ja kupiti necu ni gledati sta ima u ponudi pored njih ....To je navika koja je sve ,samo ne dobra,a mozda ima i jos necega pored navike...Sto kazu ameri ''farmers are creatures of habits,not always the best ones'' ....
 
Kao što smo rekli sto puta do sada treba misliti i o trenutku prodaje određene mašine.Nije poenta da se venčaš sa nečim jer to nešto ne možeš da prodaš kada rešiš.
 
Ovo za Agromehaniku. Godinana smo radili sa Moravinom prskalicom, gryne koje je fiksiraju lancem. Kada sam ja stupio na tron kao jedina muška glava u kući morao sam malo više juriti da stignem, pa onda ajd da vučem vodu. To morava ne može. Posle nekoliko godina rešim da kupim prskalicu, uzmem agromehaniku, preporod. Grane bolje, prska svetlosnu godinu bolje od morave. Tako da nekada nije samo šta komšija ima.
 
Axijalci su u Srbiji masovno poceli kad je Dobrivoj dosao u tadasnji Titan otislo je 10ak novih zveri, sto do tad nike prodano.
Opet je iz firme ozasla garnitura iskusnih komercijalista, dok oni koji su ostali tesko drze taj tempo.
 
Da nije Almexa pitanje je koliko bi class bio ''najbolji kombajn''.Kod nas je navika,a mislim da to generalno vazi i za sve farmere na svetu ,ono sto vidimo kod komsije mislimo da je najbolje i to kupujemo i mi,i tako celo selo zaredom.Agromehanike prskalice su najbolje jer ih imaju dvoje komsija i zadovoljni su sa njima,odma cu i ja kupiti necu ni gledati sta ima u ponudi pored njih ....To je navika koja je sve ,samo ne dobra,a mozda ima i jos necega pored navike...Sto kazu ameri ''farmers are creatures of habits,not always the best ones'' ....
Evo kod mene nema almexa pa se Claas opet smatra najboljim.
 
Daleko od toga da je najbolji ali kada rešiš da ga prodaš turi ga u oglas i spusti cenu za 1.000 evra u odnosu na ostale oglašene i za nekoliko dana prodaćeš ga bez razmišljanja.Isto tako ako ti nešto u sezoni gekne okreni 5-6 brojeva telefona ako nećeš baš u Almexu da kupiš, sedi u auto i idi po deo koji je kod tebe za par sati.Kupi tako deo za ostale marke kombajna ovde kod nas, niti ih ima rasturenih niti zastupnici drže neki značajan lager delova, budimo realni.
 
Kod nas u okolini ima par dzondira, poneki new holand. Vidim da se svi snalaze za delove nije niko bio u situaciji da nema tog dela koji je ljudima trebao.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Код мене у околини сви само клас јер има једна јако успешна породица и онда сви гледају њих да копирају. Када би они купили говно у целофану пола мојих пријатеља би купили два или три јер су они купили и сигурно је то добро и укусно чим су они узели. Ја њих разумем јер они иду на ово што Матић каже они терају комбајн три , четири сезоне и продају га даље и увек су у плусу са продајом. Е сада за нас ситну боранију посао врше и змај, дајц-фар, џон дир и кејс. Имам пријатеље који су после топлајнера опет купило дајц-фара неког не знам која ознака потпуно новог,а могли су и класа да узму.
 
Colovni lezajevi i osovine bez od kejsa jon dira i maseja tako se nekad pricalo i to je osnovni razlog zasto ljudi zaziru boje se da kupe te kombajne ,moze biti savrsen koliko hoces al kad se pokvari najbitnije je da sto pre pronadjes deo i normalno da je cena koliko moze pristojna
 
  • Like
Reagovanja: SDF
Deutz-fahr je uzeo Mercedesov motor euro-v.To ga je dosta unazadilo sa kombajnima i sad prelaze na Deutz motor euro-v .Vidjecemo sta ce biti.Ne pitajte kako znam! A u Clasu isti motori .
 
Mercedes motori novijih generacija od euro III pa na gore uopšte nisu štedljivi kao što je to slučaj sa starijom generacijom motora.Deutz je garantovano dosta štedljiviji i življi.
 
Da nije Almexa pitanje je koliko bi class bio ''najbolji kombajn''.
Bas sam ja to hteo reci.. im kod nas jedan covek dosta je uspeo zoga u zivotu, kaze ovako… vazno je u svemu sto radis da budes prvi u okolini u tome ko je to uradio…tako i claas prvi se probio prvi najbrojniji pa i sve ostalo…
 
Druga godina kako je kod nas i zadovoljni smo sa njim. Radili smo zito, repicu i kukuruz. Vrlo jednostavan kombajn za odrzavanje, i prebacivanje za zitne varijante na kukuruznu i obrnuto. Zitni heder 5.5m, kukuzni Capello 6R. Sto se potrosnje tice, ne mogu za kazem da trozi manje od Zmaja, ali nije ni previse. Jako se vidi razlika da li radi u jednoj parceli, ili se seli, pogotovo kad se heder odkacuje, zakacuje. U zitu i repici je potrosnja isla od 10 do 14l po kj, a dok u kukuruzima od 9 do11l po kj.
DJI-0571.jpg
 
Nazad
Vrh