Cena šećerne repe i predviđanje njenog kretanja u ovoj i sledećoj godini

Da li ćete sejati repu 2011.g.


  • Ukupno glasača
    23
Ja se slazem sa Brankom, sto se tice cene :D . Kad vidim moje komsije kako se muce sa vadjenjem i koliko polome prikolica i traktora, a cena bila manja od 3din...
 
Dr.Gruja je napisao(la):
Dr.Gruja je napisao(la):
Anketa kaže da 66,7% polj. proizvođača neće sejati repu i taj procenat na varira mnogo još od početka ankete. :ppozdrav:
Za sada anketa kaže da 71,4% proizvođača neće sejati repu, znači cena je još uvek mala. :ppozdrav:
Glasanje
Pitanje: Da li ćete sejati repu 2011.g. Da 13 (25.5%)
Ne 37 (72.5%)
Još se dvoumim 1 (2%)
Ukloni glas

Ukupno glasova: 51

Vreme setve se približava a sve više ljudi odustaje od setve repe!
 

quote_icon.png
Citiram: Mića967
Ove godine će cena biti u rasponu od 40-45e/toni barem kod nas, biće
kesovina.gif
evil.gif



namigivanje.gif

Repari koja je cena repe???
 
Kad sam rekao da će ove godine biti dobra cena mnogi su se smeškali, neki su čak mislili da sam šećeranin čovek. Shodno tim mojim pretpostavkama ja sam udvostručio površine pod šeć. repom i nisam pogrešio.Biće ::novac:::ppozdrav:
 
Sledece godine nece sigurno biti ova cena repe,mislim da je zabalj izasao sa novom cenom od 40€/t za sledecu godinu
To im je bas ozbiljna kocka. Ako se nisu obezbedili od strane vlasti, obrace bostan. Treba dobro prouciti sta donosi ulazak komsija u EU. Njihova kvota je mislim kao nasa ili cak i veca. Mada, ko zna, mozda i jeste cilj da nase secerane ne ispunjavaju kvote za izvoz, i da vec sada namerno idu na smanjenje proizvodnje.
 
Ja mislim da će se predomisliti i Branko i Dr. Gruja u vezi repe, imaju još vremena da se predomisle.:osmeh:
 
Mi smo pravili pauzu jedne godine i baš smo pogrešili. Repa je bila ekstra te godine, a ni cena nije bila loša. Tako da poslednje tri godine sejemo repu i za sada je svaka druga godina bila dobra. Sledeća bi trebalo da bude lošija, ali mislim da neće biti. Cena bi trebalo da se zadrži na ovom nivou. Jedini problem bi bio ako MK kupi grčke šećerane. Onda bismo gledali da radimo sa Sentom ili Osijekom.
 
Upravni odbor Crvenke fabrike šećera sazvao je vanrednu skupštinu akcionara ove kompanije za 28. januar naredne godine na kojoj će se raspravljati o nekoliko tačaka dnevnog reda među kojima i o Odobrenju zaključenja ugovora o jemstvu i Odobrenju zaključenja Ugovora o kreditu sa ustanovljavanjem zaloge na imovini Društva.

Rade razbijaju, treba da se prodaju, a traze kredit, koji im i nije potreban. Luda kuca.
 
Nazad
Vrh