Cena pšenice rod 2011.g.

Šta mislite koja će biti cena pšenice ove god.


  • Ukupno glasača
    156
Trguje se, ali nece da plate Srđane, oni plate 22 kada su blizu kada nema previše transporta, eto i ja sam nudim na toj istoj berzi koju ti gledaš, jer si me ti i uputio na Araksi i hvala ti.
Ali ne mogu još da nađem zajednički jezik sa otkupljivačima, oni bi 21.5 u tel-kel-u, a ja skladištio u jusu i kada mi naplate lager i obračun po jusu, sve gde sam tu sam. Taman mi daju toliko i skladištar i otkupljivač sa berze da sam na istom....
 
Jbg,izgleda da nije isto,nisam hteo da cekam vise,narucio sam seme,hemiju i naftu pa treba isplatiti.
U svakom slucaju ja zadovoljan,kako je krenulo nisam se ni nado da ce dotle dogurati.Cekao sam da dodje do 20,pa da naplatim,u toj ceni se nalazim,kad ono vise:ppozdrav:
 
Ma i ja sam čekao 20, ali je ovaj donedavno držao cenu 17din, i sad otišao, kad ono ...:bravo: i odmah naplatio, dok se nepredomisli, jer on zna tri puta u toku dana da promeni cenu:sjasi:.
 
Sto bi rekli moj noz,moj kolac pa kako ja hocu.Dobro je i ovo,necemo biti tolko alavi,lepi su i ovo novci,ja sam zavrsio posao do zetve:ppozdrav:
Neka naplaticemo ovogodisnji rod,lagano,lagano.
 
Trguje se, ali nece da plate Srđane, oni plate 22 kada su blizu kada nema previše transporta, eto i ja sam nudim na toj istoj berzi koju ti gledaš, jer si me ti i uputio na Araksi i hvala ti.
Ali ne mogu još da nađem zajednički jezik sa otkupljivačima, oni bi 21.5 u tel-kel-u, a ja skladištio u jusu i kada mi naplate lager i obračun po jusu, sve gde sam tu sam. Taman mi daju toliko i skladištar i otkupljivač sa berze da sam na istom....
Ja cu sacekati da se otopi lepo sneg i led na Dunavu pa posle koja bude cena jer i ovaj euro zeza.Ja nemam za pun sleper ali kad bi imao kod mene placaju 22 u jus-u ali ceo sleper.
 
Danas prodata psenica proslogodisnjeg roda po 18,30 + 8%pdv-a nije neka cena,ali pare su isti cas prebacili,cena je ta jer nisu racunali lager...
 
::samo bes::Ja danas otišao dod jednog mlinara iz Ogara i pitam koja je cena mog žita kod njega na lageru : kaže 20 din. ja reko malo je kad ono plus da mi odbije troškove lagera (stvarno pljačka) i tako uz malo žučniju raspravu jedva se izborih za 20 din. bez plaćanja troškova lagera ::samo bes::
Stavljam tačku na pljačku i ove godine ću da radim podno skladište da se više ne maltretiram sa tim lopovima!!!
 
::samo bes::Ja danas otišao dod jednog mlinara iz Ogara i pitam koja je cena mog žita kod njega na lageru : kaže 20 din. ja reko malo je kad ono plus da mi odbije troškove lagera (stvarno pljačka) i tako uz malo žučniju raspravu jedva se izborih za 20 din. bez plaćanja troškova lagera ::samo bes::
Stavljam tačku na pljačku i ove godine ću da radim podno skladište da se više ne maltretiram sa tim lopovima!!!

1 % je kod njega ležarina na mesec.
 
Kompletan ovogodišnji rod ostavljam kući,farmu sam ispraznio pa ću imati mesta za lager i više nego što mi treba.Planiram da napravim utovarnu kašiku za viljuškar pa ću i problem utovara rešiti još da mi je da nabavim jednu malu sušaru...
Vlasnik si robe samo onda kada je ona kod tebe na lageru i tada se postižu mnogo veće cene a odbitaka praktično i nema.
 
Kompletan ovogodišnji rod ostavljam kući,farmu sam ispraznio pa ću imati mesta za lager i više nego što mi treba.Planiram da napravim utovarnu kašiku za viljuškar pa ću i problem utovara rešiti još da mi je da nabavim jednu malu sušaru...
Vlasnik si robe samo onda kada je ona kod tebe na lageru i tada se postižu mnogo veće cene a odbitaka praktično i nema.
http://www.polovniautomobili.com/oglas1834185/baumann_susara/
ovako bi tebi nesto odg. :osmeh:
 
::samo bes::Ja danas otišao dod jednog mlinara iz Ogara i pitam koja je cena mog žita kod njega na lageru : kaže 20 din. ja reko malo je kad ono plus da mi odbije troškove lagera (stvarno pljačka) i tako uz malo žučniju raspravu jedva se izborih za 20 din. bez plaćanja troškova lagera ::samo bes::
Stavljam tačku na pljačku i ove godine ću da radim podno skladište da se više ne maltretiram sa tim lopovima!!!
ja sam imao u planu da ove godine pravim skladiste ali se sad nesto dvoumim!kod nas je za psenicu dobro,imamo dobrog skladistara,sa cenom su uvek u vrhu a lagerovanje ne naplacuju!a sto se tice kukuruza,par prijatelja i ja pregovaramo sa jednim silosom da tamo skladistimo kukuruz bez naplate lagera tako da se skladiste najverovatnije prebacuje za neku narednu godinu!
 
Miloš D.T Citat ;

1 % je kod njega ležarina na mesec.


Okej ležarina jedan posto ja platim i nosim žito kući može li tako...... Nemože!
A ako već plaćam ležarinu i moram njemu da prodam zar nebi trebala da bude berzanska cena ili bar nešto približno njoj!!!


Mladene ko je taj skladištar ako nije tajna?

[h=2]PREGLED CENA ŽITARICA[/h]
22.02.2012.
CENE ŽITARICA NA PRODUKTNOJ BERZI U NOVOM SADU, BERZAMA U BUDIMPEŠTI, ČIKAGU, MINEAPOLISU I PARIZU
CENE SU OBRAČUNATE PO SREDNJEM KURSU NA DAN OBJAVLJIVANJA
(din/kg bez PDV-a)
Presentation 22.2..jpg



 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh