Cena pšenice rod 2020

Kod mene ima i takvih da nemam "Zmaja" išla bi tanjirača, ovako videćemo šta ćemo nakupiti.:sick:
 
Danas čitam na sajtu agroklub da neka državna agencija je dala prognozu da će u žetvi biti 160 eura/t pšenica, ali da će se to videti tek kad krene žetva. Po meni msl da svaka cena ispod 22 din nije u redu.
 
Ja ako sa 10ha budem imao 20000kg bicu kralj tako da je proslogodinsnji prinos bio rekordan naspram ovogodisnjeg sto ce biti.
 
Malo pre sam pročitao vest da je danas sastanak vlade na kojoj treba da se donese odluka kolika će cena biti za pšenicu. Jedno udruženje u Vojvodini je zahtevalo 24din/kg, a ako ne ispune onda će biti svuda protesti na ulicama.
 
Malo pre sam pročitao vest da je danas sastanak vlade na kojoj treba da se donese odluka kolika će cena biti za pšenicu. Jedno udruženje u Vojvodini je zahtevalo 24din/kg, a ako ne ispune onda će biti svuda protesti na ulicama.
Ako odluce danas mozda bude i neka prihvatljiva cena ako odluce posle izbora onda smo najebali.Sve sto se desi pre nedelje bice na nasoj strani.Iskreno se nadam da ce biti preko 20din inace propast.
 
A MK je vecinski vlasnik Viktorije sa 67%, i cena za novog roda je 15din+pdv:mad:
 
Maxa videćemo šta će biti danas do kraja dana. Što kaže Zeljkoo ako danas odluče možda i bude dobro, ali ako ostave da to urade posle izbora onda će biti ova cena što si napisao.
 
Opet ih zavrnuli, sad je bio pravi momenat pred izbore za masovne proteste ako sad ne bi izvukli neku cenu nikad nebi, a sad cin se ceka da prodju izbori vec znamo koliko je sati sve je jasno.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Ovo je skroz tačno. Pre izbora se moglo nešto i postići, ovako će odugovlaciti za posle izbora, a, tada će biti ku....
Mada ove proteste spominje samo jedno udruženje, i niko više...
 
Iskreno se nadam da ce biti preko 20din inace propast.
Значи, пропаст...

Дедуктивним закључивањем, са великом сигурношћу могу да кажем да ће цена бити на нивоу ових пар година за нама. Динар-два горе-доле у зависности од рода и то је оно што можемо да очекујемо. Волео бих да је другачије, али ме реалност увек спусти на земљу.
 
Propali smo mi i sa 25 jer je pre 10-12 godina cena bila 30dinara u jednom periodu.Ono sto me bode u oci i najvse boli to je laz da je rod smanjen samo za petinu i da su se psenice izvukle u poslednje vreme a realno je negde 35%Manji prinos u proseku.Evo da uzmem primer u mom kraju tamo gde prolazim cesto i vidjam psenice, retko koja obecava 5tH vecina su potencijal 2,5t. Kod mene u selu Mislim da je moja psenica najbolja i od mog rodjaka je tu negde ali on ima vise.ako uhvatim prosek 5t bice dobro ovi ostali 2tone 2,5 najvise.
 
Tek kada prodaje prikolica na vagi tačan rod se zna. Pre tri dana sam bio na njivi i pored komšijske pšenica. Zrno je nabubrilo i trebalo bi da bude dobro ali još je sve daleko. Možda kvalitet bude solidan ali prinos će sigurno podbaciti bar kod nas. A nije svejedno ako bude preko 3,5 tona po kj ili ispod 3 tone. A može se desiti da prosek bude i 2 tone.
 
Kazu da se vlada saglasila sa predlogom cene (od strane Asocijacije) da min cena bude 22 din ali će odluku doneti kad utvrde stanje u budžetu
 
Nazad
Vrh