Cena psenice rod 2013.g.

Danas zakljucio lager psenice po 21,8 din. Lager sam platio 1% mesecno, fumigaciju nisu radili pa mi je nisu naplatili.
 
Danasnja cena penice GE 21 din sa pdv-om,sa lagera.

- - - - - - - - - -

Kakve informacije imate o ceni ocekuje se pad ili stagnacija sada ili je to sve novogodisnja patka?Pozdrav
 
Nakon ovih izjava da smo izvezli , milion tona psenice , i da do zetve treba da izvezemo jos 300 hiljda , sta mislite , koliko ce vredeti kg psenice mozda 36 dinara , srpska psenica , ili cemo uvoziti zito pa ce cena biti 9 dinara ...Borba je to velika , treba znati izvoziti i uvoziti ::novac::
 
2hi5q1e.jpg
[/IMG]
2i9qtep.jpg
[/IMG]
14jxce8.jpg
[/IMG]

danas dodje jedan lokalni mlinar treba mu hitno 2 vagona pšenice, nema druge već čoveku pomoći i izaći u susret,a cena 23 dinara:ppozdrav:
 
ovo im je prvaa godina. tek pre 7 dana sam napravio puž. dotada nikakav uvid u stanje pšenice unutra silosa nisam imao. mada kada sam ih punio svaka prikolica je sa vlagom merena tako da nije ni trenbalo biti nekih problema,mada ventilacija ima ugradjena za nedaj Bože ako ga treba hladiti, isto tako tablete za žižak ubacivane prilikom punjenja.
 
Svaka čast to je posao,vidiš kako se plaća cena sa berze,kad je pšenica kući lagerovana, još i dođu da pitaju sami.Koliki je kapacitet silosa,koja je bila vlaga pri lagerovanju,i kako je rešena ventilacija?Može i na PP da ne kvarimo temu ovde.
 
Od čega je ova cevka (ima li neku vezu sa silosom) što na prvoj slici kao da usisava čoveku glavu? :osmeh:
Komšo, lep silos. Koji je kapacitet? Jesi li pisao negde o tome, stavljao slike negde?
 
Mačvanin,prvo pa muško,sa 16 na 23 treba pomoći čoveku.Ja danas svratio kod svog mlinara kaže ne trba mu pomoć cena 20,50,ali pšenica kod njega :sjasi:
 
dve godine mi je trebalo da prihvatim savet drugara i uradim silose jer eto iz godine u godinu stoji cinjenica da je sopstveni lager majka. slike od montaze sikosa sam postavljjao u temi silosi,jedino nissm usikao sistem ventilacije. cim isprsznim silose uslikacu i objasniti

- - - - - - - - - -

a komso ta cevka jeste veza sa silosom i sluzi za punjenje preko duvaljke,nerazmontiravam je samo dodam jos jednu cev i krivino prema dole i to je to
 
Da su izasli lepo sa cenom od 20 dinara u zetvi bili bi i vuci siti i koze na broju.Voleo bi da dogura do 30 pa nek se jednom nauce pameti,mada ja licno nemam vise prodao sam sve,nesto po 16 nesto po 20.
 
Mozemo samo da se secamo proslogodisnjih cena i da ih pamtimo i to je sve.Te se cene nece skoro ponoviti a posebno nece ove godine.
 
kod nas 21.60 jutros zvao i prodao nesto....treba za praznike, slavu itd :osmeh: inace ne bih ni to davao, cekacu jos, ide po malko gore....dokle videcemo
 
Nazad
Vrh