Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Mi smo tako prodali kucu i kad sam prijavio za kapitalni dobitak stiglo mi resenje da smo 120000 u kapitalnom gubitku ali te pare nema sanse da vidis jedino ako nesto opet prodajes pa prijavis onda tu sumu skidaju

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Zamolio me prijatelj da se raspitam za raspon cene zemlje u Liparu, potes Major i Kozomorske njive. Ne mora javno, može i u poruku. Kako mi kažete, tako ću preneti dalje.
 
Stiglo mi je rešenje za porez u kome računaju prosečnu cenu zemljišta od 20 hiljada dinara po aru. U mom kraju poljoprivredno zemljište kupuje se od 30-50 evra po aru, ali oni su ga procenili na više od 180 evra.
Klasični razbojnici.

Послато са DN2103 помоћу Тапатока
 
Za omeđavanje (proveru parcele) njive od 60 ari geometar traži 30 000 din...da li je to realna cena pošto skoro nisam imao posla sa njima?
 
Mislim da je realna. Ja sam 2018. platio 16000 za 45 ari a to je bila najniza cena od 5-6 geometara u Cacku. Neki su mi jos tada trazili i 30000.
 
Poslednja izmena:
Da pitam i ja.
Dal ima razlike kolika je parcela (1 hektar ili 10 ari) i ima li razlike u ceni u odnosu na broj tačaka parcele (4 ili 24 tačke)?
 
Ja sam jesenas platio 9000 dinara za parcelu 1.66ha
Mislim da je bilo 10 ili 11 tacaka
To je kod vas bas skupo...

Poslato sa RKY-LX1 pomoću Tapatoka
 
Ja sam čuo da su letos izvodili geometra zbog svađe oko međe i da je to zadovoljstvo koštalo 18000. U pitanju je KO Stara Pazova. Izgleda da cena varira od opštine do opštine. Prvo nisam verovao da su toliko digli cene, a posle se svetih da sam ja platio 10000 pre 10-15 godina isto zbog alavih gazdurina. Baš nas deru ovde kod mene 😡
 
Ja sam pre dve godine merio njivu koja jednim krajem ide u špic pa je bilo 5 tačaka. Ista je cena kao i redovna pravougaona njiva (4 tačke), tad je bilo 10000 a sad je 12000 din. Ako hoće i komšija da premeri svoju njivu onda je po 10000 din, svaki naravno. Malo mi je skupo to merenje geometara, ajd' treba da izađe u atar, al' brzo uradi te 4 tačke. Za razliku od toga merenje KTP za uvođenje gasa (katastarsko topografski plan) je bilo 18000, ali tu ima mnooogo više tačaka, pravi se nacrt i u odnosu na merenje njive relativno dugo traje, pa mi onda tih 18000 i ne dođe skupo kad se uporedi sa merenjem njive.
 
Kad smo kod merenja, jel vam se dešavalo da ste izmerili svoju njivu, i nakon izvesnog vremena komšija, i da se međe ne poklapaju za od 20 do 30cm?
Да. Мерио је комшија који је радио аренду па се померио ка нама, онда смо ми мерили (па се померили ка другом комшији) и ту се разликује за неких 30 цм на оба краја. На једном крају 30 цм добили ширу њиву а на другом толико ужу у односу на прво мерење. Шта је меродавно? На крају је та комшијама њива продата и нови власник је опет мерио. Све се десило у року од године или две.
 
Nazad
Vrh