Cene komponenti za stočnu hranu

Uzeo sam neku kolicinu sunc. Sacme po 27 proizvodjaca chick prom mali idjos. Nije bas neka a nije da su same ljuspice. Interesovala me cena
 
Koliko placate za kg gotove smese za prasad od 25-60kg?I koji je proizvodjac?
 
Sojin griz 60 din sojina pogaca 65 do 70 din

Sto bi pogaca bila skuplja od griza?Da nije to obrnuto :sta: Kad iz necega iscedis ulje,koje je skuplje,zasto bi proizvod poskupeo:sta: Da ne pisem o tome sto je ekstruder,koji proizvodi griz skuplja masina od cediljke,a pride je i za proizvodnju griza,tj ekstrudiranje veci utrosak struje.:osmeh:
 
sto bi sacma bila skuplja od zrna soje nema kod nas logike najsmesnije mi je u zadnje vreme mekinje ili stocno brasno bilo je skuplje od psenice
 
Ljudi sve cene se formiraju na osnovu ponude i potraznje.Npr stocnog brasna mogu prodati vise nego jestivog brasna.Otuda i jaca cena od zita.Desaval se da se i melje zbog potrebe za stocnim.Jeste paradoks,ali je to cinjenica.Kamo srece da su paradoksi iz prethodnih postova jedini,koji nas okruzuju.:osmeh:
 
Da li je to bas tako ?
Hoces reci da nam je stocarstvo u tolikoj ekspanziji da je veca potraznja za soj. sacmom i stocnim brasnom nego za sojom i jestivim brasnom.
Ili je to monopolsko ponasanje uvoznickog lobija i glad za zaradom gde se izvozi nasa soja ,a uvozi argentinska sacma il se menja za 1kg soje 1.4kg sacme ,a ovde kod nas je 1kg soje za 0.76 sacme.
Nema ovde kod nas slobodnog trzista i zakona ponude i traznje ni u tragovima.
 
Za stocno brasno mogu da tvrdim.Isto se koristi kao osnova za hranu za kucne ljubimce.Ne znam dali se nesto prodaje tako dobro,kao ta roba.Jednom recju jagma.
 
Nazad
Vrh