Chat 17

Da ne koristim teske reci kod nas je 0 prisutnih kao i blokiranih mesta.Ostavljam mogucnost da nisam upoznat pa se unapred izvinjavam.Ovo za uplate ste dobro napisali ali tebalo bi prvo da se krene od onih sto su se okoristili od nekadasnjih protesta.
Pa ako se okoristili zasto bi krenuli od njih 👍hteo si nesto drugo reci? Ovde se niko nije okoristio a rezultat toga je da ce sva gazdinstva dobiti solidne subvencije i mali i veliki kako ih ovde neki stalno dele!
 
Pa ako se okoristili zasto bi krenuli od njih 👍hteo si nesto drugo reci? Ovde se niko nije okoristio a rezultat toga je da ce sva gazdinstva dobiti solidne subvencije i mali i veliki kako ih ovde neki stalno dele!
Kolega verovatno sam mislio reci nesto drugo,nisam mislio na ovo zadnje okupljanje ali o prethodnima imam svoj stav koje ne bi iznosio ni u policiji.Ne moras da me razuveris znas ti i sam .Celo vreme se spominju iznosi subvencija kao najvece dostignuce sto i jeste ali ima tu mnogo manjkavosti o kojima se cuti.Kao hobi poljoprivrednik dopusticete mi da razmisljam kao mali drugo i ne ocekujem.
 
Kolega verovatno sam mislio reci nesto drugo,nisam mislio na ovo zadnje okupljanje ali o prethodnima imam svoj stav koje ne bi iznosio ni u policiji.Ne moras da me razuveris znas ti i sam .Celo vreme se spominju iznosi subvencija kao najvece dostignuce sto i jeste ali ima tu mnogo manjkavosti o kojima se cuti.Kao hobi poljoprivrednik dopusticete mi da razmisljam kao mali drugo i ne ocekujem.
Moje postovanje Gosn. Kalman ali hocu Vam reci da stvarno preterujete sa Vase hobi poljoprivrednik! Svaki komentar "hobi"hobi"hobi".
 
Poslednja izmena:
Postovani kolega obecavam necu vise ali moram ti reci da smo taj epitet dobili svojevremeno ovde na ovom forumu jos onda kad nam nisu sledile subvencije jer ne ucestvujemo dovoljno onda je bio razlog PIO,a sada ko zna.
 
Tada dobili i zdušno usvojili i sad služi kao izgovor za sve.
Po ovim kriterijumima hobista 95% proizvođača u Mačvi je hobi.
Ljudi ovde žive sa nezamislivim površinama zemljišta za pojmove Vojvodine.
 
Poslednja izmena:
Postovani kolega obecavam necu vise ali moram ti reci da smo taj epitet dobili svojevremeno ovde na ovom forumu jos onda kad nam nisu sledile subvencije jer ne ucestvujemo dovoljno onda je bio razlog PIO,a sada ko zna.
Meni licno ne smeta nego smo valjda svi isti dal imao 10ha ili 100ha
Onaj sto prima platu u firmi 300e i onaj sto primi 500 isti su. Kad propadne firma oba radnika ostaju bez posla.
 
Meni licno ne smeta nego smo valjda svi isti dal imao 10ha ili 100ha
Onaj sto prima platu u firmi 300e i onaj sto primi 500 isti su. Kad propadne firma oba radnika ostaju bez posla.
Zato dok firma radi nemaju isti zivot,iste poslove, a na kraju ni iste penzije.
 
Poslednja izmena:
Kolega verovatno sam mislio reci nesto drugo,nisam mislio na ovo zadnje okupljanje ali o prethodnima imam svoj stav koje ne bi iznosio ni u policiji.Ne moras da me razuveris znas ti i sam .Celo vreme se spominju iznosi subvencija kao najvece dostignuce sto i jeste ali ima tu mnogo manjkavosti o kojima se cuti.Kao hobi poljoprivrednik dopusticete mi da razmisljam kao mali drugo i ne ocekujem.
Ne smemo da cutimo i da se sklanjamo idijotima, to nema veze dali si mali veliki crn ili beo, stav je bitan ispraviti kicmu a ne biti ljigav. Ja tako gledam!
 
Što bi neko zavidio dužniku banke? Sam pao sam se ubio.
Eto stava! Pa valjda je zanovio nesto uposli i grabi dalje! Zar to nije poenta kredita?? Neces valjda dici kredit i otici u Dubai!! Ako tako radi i neka propadne nije me briga!
Nego se ovde brine o ovoj prvoj kategoriji sto sam naveo, svima su puna usta kako ce propasti zbog kredita, a njemu dobro.
 
I to je fora, nagruvati kredite i dugove da se kupi mehanizacija i tako sve u krug da se radi da se otplate krediti i masine koje ti uopste nebi ni trebale da ne radis tu zemlju
 
Ali što se tiče stočarstva,pogotovo svinjarstva su giganti za Vojvodinu.
Baš to i hoću da kažem ,ta podela na hobi- profi su samo u našim glavama.
Predsednik udruženja u kojem sam i ja živi od mlekarstva ima preko 60 krava i u e agraru upisano 3ha zemlje.
Da li je on hobi ili profi?
Ja imam nešto preko 9ha upisano ,u porodici nema drugog primanja osim od poljoprivrede i dali sam ja hobi?
Najviše me čudi naša megalomanija i pisanje da ne može da se živi bez xy ha zemlje i stotina ili hiljada grla neke živinčadi a do juče smo svi bili gologuzani sa najviše 10ha.
Može i mora da se živi i sa manjim posedom samo je potrebna stalna borba ,jer niko nikad nije ništa dobio na tacni.
 
Obojica se iskljucivo bavite poljoprivredom. Cisti ste poljoprivrednici i ne bi potencirao ni hobi ni profi.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh