Fortschritt

pa nemoras ga ni registrovati ako ti ne ide u saobracaj...zar ne? doteras ga u dvoriste i samo na njivu sa njim da ore i kuci...
 
ovakvog jednog potpuno istog ima kod nas u selu ako nekog inderesuje covek bi ga sigurno prodao
2ly39fo.jpg

koliko para?

---------- Poruka napisana 06-01-12 u 14:40 ---------- Prethodna poruka je 04-01-12 at 11:48 ----------

Upravo sam se vratio iz Ade gde sam isao da pogledam ZT 300 koji se prodaje u kompletu sa trobraznim obrtacem. Mogu vam reci da na izgled traktor je blagi uzas rdja,ispucala farba,kabina duva na sve strane,hauba secena kod prethodnog vlasnika na 4 mesta pa sadasnji vlasnik je zakrpio,svetla ubacena u prednju masku ko zna od cega. Nema kompresor, alternator sa alfe 75, sediste i volan takodje. Momak sto ga prodaje kaze da ga je generalisao pre tri godine (hilzne,klipovi,karike,dizna,izbalansirana radilica sa novim lezajevima) i od tada nije uradio vise od 50 sati sto mu verujem. Lako je upalio iako je bilo dosta hladno tj.oko 5 celzijusa jako lepo radi ali ocigledno da ima problem sa bosh pumpom jer se pomalo cuje a i na visokim obrtajima pocne da cima i nepravilno radi (ima nova u nemackoj za 100 evra). Ne znam da li je to moguci razlog povremeno plavicastog dima na auspuhu (bosh pumpa) ili je mozda ipak nesto do karika ali momak kaze da ne trosi ulje... Unutrasnjost kabine dosta losa,na razvodniku hidraulike dosta masno... Inace momak daje i kompletan jos jedan isti traktor bez motora ali sa menjacem , diferencijalom,pumpama za ulje,volan... Ko zna mozda se i odvazim da ga kupim . A plug je prva liga 'Potinger' samo mi nije jasno kako je moguce da mu je zahvat po brazdi samo 30 cm (merio sam) i da li moguce na neki nacin povecati taj razmak iako su glave fiksirane za gredu bez mogucnosti pomeranja kao kod vogela? Ima neka mogucnost pomeranja levo desno u odnosu na traktor ali mislim da je to samo podesavanje prve brazde tj. da ne bi zabrazdjivao..Pozdrav
 
@gm80 to je problem sto kodnas nema takvih motora i boshisti neznaju da ga podese a to znam iz iskustva jer sam skidao pumpu 5puta dok na kraju nisu redovno uradili ali posle kao da sam stavio drugi motor to sto on dobro pali jos ne znaci da je i potpuno ispravan i moj motor je palio bolje od benzinskih motora i trosio 2-3litara ulja u jednom radnom danu .To bolje paljenje od benzinaca svati tako da kad okrenes kljuc i drzao ga okrenutog 1 sekundu to je vec bilo puno jer je vec tad motor okretao alaser.Elemente u bos pumpu u madarskoj mozes uzeti za 2-3 eura komad a opruge pasu od ruskih traktora sto se mece na ventile ,to sto kazes da cima na turazi to je nepravilan rad bosh pumpe jedan cilindar dobija vise goriva i cima i izpusta dimne signale .:ppozdrav:
 
komplet sa plugom 5500 evrra, znaci traktor bi dosao oko hm,hm jedno 3000 evra ako se plug dobro proda... Za to godiste mislim da je to dosta para ako se uzme u obzir da su u nemackoj 15 godina mladji traktori i u boljem stanju, negde oko 2500 evra...Sto pitas?
 
Poslednja izmena:
Za tih 3000 evra imas traktor i jedan menjac na kojeg kupis mercedes om 352a sa hladnjakom zajedno 1100euro iz kamiona i imas dva traktora za 4100 .
 
pojavio se jos jedan traktor u oglasima. U pitanju je yt sa 125 konja. Gazda trazi 4500 evra ili menja za 577 DV...
 
taj na limundu sam isao gledati u adu. Momak ga je bas nahvalio i po napisanom prava mrcina. Ali je ocigledno izmesao babe i zabe... I brzine i tezina nista ne odgovara prospektu. Zadnje poluge sve su varene na par mesta, bosh pumpa nije u redu, gume dotrajale... Ima dosta mana koje nisu navedene i mislim da ce dostici neku realnu vrednost (1500 - 1700 evra), za te pare i ja bi ga kupio...

---------- Poruka napisana u 13:10 ---------- Prethodna poruka je at 13:06 ----------

@gm80
ovaj si video uživo, kako ti se čini?
wiph1.jpg
prava mrcina od traktora,ali sa gotovim kvacilom i losim kocnicama, trebalo bi vremena da se sredi a vreme je novac... Inace je bas lep i ocuvan traktor i da se cena koriguje kupio bih ga odmah sutra!
 
ja sam mislio da kupim jedan cak sam i krenuo da ih trazim i nasao sam jedan 323 od 125 ks,medjuti dobio sam torpeda od 170 ks povoljno.
 
Ja znam da ovaj traktor kod njega stoji sigurno 4 godine ako ne i vise,i stajat ce sigurno jos toliko,.
 
Upravo u ovom traktoru sam sjedio prije neke 3 godine kada sam skrenuo ga pogledam, nalazi se u Srebreniku, na istom ovom mjestu je stajao i tad a i oglas je 100 puta obnavljan sa istom ovom slikom.
 
Nazad
Vrh