Golubovi

@mali ovake lepezane ima moj komsija u vise boja a dobio je kod rumunske granice par cisto belih mislim da imaju mlade a ima i prevrtace kodnas je problem ima jastrebova pa ih vrebaju samo tako
jedva cekaju da ih pusti drug
 
lle de france Lepezani nisu moji slikao sam ih na komšijinoj šupi on drži samo njih, imao sam i ja pre 10-ak godina 2-3 para ali sam ih valjda menjao za neke druge. Mogao bih opet da ih zapatim ali nije mi to cilj lepezan je ljut golub pa ometa ove teže pri parenju pa jaja budu mućkovi. A i ne treba mnogo svaštariti treba se opredeliti za 1-2 tipa golubova i tome se posvetiti. Što se toče jastrebova ja zasad nemam tih problema tih problema imaju ljudi koji drže visokoletače, moji golubovi su u glavnom u dvorištu i nelete mnogo daleko da bi ih nešto odnelo.

Pozzz.:cool:
 
Uhvatio sam danas jednog goluba bio je sav iscrpljen nije imao snage ni da poleti ,mislim da je srbski visokoletač ima ćubu na glavi i prsten na nozi sa oznakom SS42 09 33-60 dali neko zna da mi pretumači tu šifru kako bih došao do vlasnika tog goluba i da mu ga vratim? Čuo sam da je našem košarkaškom selektoru Dušanu Ivkoviću nestalo 45 srbskih visokoletača jednog su našli u Malom Mokrom Lugu a jednog u Starim Banovcima pa pošto je ovaj golub uhvaćen u blizini Starih Banovaca sumljam da je to Ivkovićev golub.
http://www.kurir-info.rs/sport/kosarka/ivkovicu-odletelo-45-golubova-117568.php
 
SS 42" Cacak". Vlasnik je Cebic Radoslav mesto Lucani tel.032/818~414 i mob. 063/837~4253. Svaka cast MARCELO ,sportski i u duhu fer~pleja~vracanje goluba vlasniku. Jos jednom~Svaka cast!:ppozdrav:
 
SS 42" Cacak". Vlasnik je Cebic Radoslav mesto Lucani tel.032/818~414 i mob. 063/837~4253. Svaka cast MARCELO ,sportski i u duhu fer~pleja~vracanje goluba vlasniku. Jos jednom~Svaka cast!:ppozdrav:
Nema na čemu :osmeh:. Ja se nebavim golubarstvom pa meni taj golub ništa neznači ko da sam uhvatio običnog divljaka:ppozdrav: interesantno je da je taj golub uhvaćen u fabrici sladoleda Nestle pa verovatno je odgajan na sladoledu kad je doleteo čak do fabrike :haha::haha::haha: Da i ja da se Vama zahvalim za broj telefona od vlasnika::svaka cast:::ppozdrav:
 
Nema na čemu :osmeh:. Ja se nebavim golubarstvom pa meni taj golub ništa neznači ko da sam uhvatio običnog divljaka:ppozdrav: interesantno je da je taj golub uhvaćen u fabrici sladoleda Nestle pa verovatno je odgajan na sladoledu kad je doleteo čak do fabrike :haha::haha::haha: Da i ja da se Vama zahvalim za broj telefona od vlasnika::svaka cast:::ppozdrav:

U principu vlasnoci ne vole te golubove koji se ne vrate, možda si mu tako presudio.
 
U principu vlasnoci ne vole te golubove koji se ne vrate, možda si mu tako presudio.
Zavisi drugar...Nekada i najbolje golubove "pokupi" struja. Meni je ove godine goluba koji je 2009~to godiste,izletao preko 10 puta dvocifreno,preko 8~9 sati vise puta,golub koji je silazio po svakakvom vremenu uhvatio covek u Trsteniku! Nije on tamo druze dosao autobusom:haha: Znaci i najbolji ponekad ne uspeju da savladaju struju ili da na vreme pobegnu odozgo.:ppozdrav:
 
Zavisi drugar...Nekada i najbolje golubove "pokupi" struja. Meni je ove godine goluba koji je 2009~to godiste,izletao preko 10 puta dvocifreno,preko 8~9 sati vise puta,golub koji je silazio po svakakvom vremenu uhvatio covek u Trsteniku! Nije on tamo druze dosao autobusom:haha: Znaci i najbolji ponekad ne uspeju da savladaju struju ili da na vreme pobegnu odozgo.:ppozdrav:

Golubovi imaju odkičan navigacioni sistem tako da bi trebalo da se vdati.Koliko puta vrati mi se posle par dana. Ako nije neki ekstra primerak onda je " bogin" , a ako jeste onda ide za priplod

odnosno baca dobro potomstvo.Tako je bilo u moje vreme ali ja već dugo nemam visokoletaće.:osmeh:
 
Potrebna mi je jedna informacija,gde mogu da iznajmim dva bela goluba koji ce se pustiti na jednom vencanju kao iznenadjenje.....
 
@malli. Lako se druze raspozna "dzukela"(nesilazac) od dobrog goluba.Meni se desavalo da mi kolega iz Uzica(40 km udaljeno od B,Baste) javi da mi je uhvatio goluba.Ja mu kazem da ga tera sa svojim golubovima a on dodje posle 5~6 dana.Sta se desava: "struja" ga zabaci preko Tare i Zlatibora,jednostavno ne uspe da se izvuce,isto to mu se desi i tamo,zabaci ga malo prema ovamo,on uhvati svoju osu i~ETO GA KUCI.Ali golubovi koji prelecu ceo dan,dobre vislije,koji idu u dobro pogubljenje ako ih uhvati nevreme,tesko mogu da se iscupaju,tj. da ispadnu iz visa u blizini svog mesta.Tako se desava da vrhunski golub bude uhvacen 250~300km od svog kaveza i taj sigurno nije za ubiti.Cesto se pozivom vlasnika rodi izuzetno dobro prijateljstvo i saradnja(razmena iskustava,golubova a ponekad i druzenje na porodicnom nivou).:ppozdrav::ppozdrav:
 
Pozdrav, evo malo mojih golubova

http://www.dodaj.rs/f/2i/pa/1Ik1aZYo/img3436.jpg

---------- Poruka napisana u 23:52 ---------- Prethodna poruka je at 23:50 ----------

Pozdrav, evo malo mojih golubova

img3433.jpg


---------- Poruka napisana u 23:54 ---------- Prethodna poruka je at 23:52 ----------

img3436.jpg


---------- Poruka napisana u 23:55 ---------- Prethodna poruka je at 23:54 ----------

img3437.jpg
 
Nazad
Vrh