Grtalica za sneg ili nešto drugo namensko.

Zarada nije losa ako snijeg ima u normali, prije par dana snijeg je pado ko lud cistio sam 6 dana po 15 sati dnevno, ima dosta i troskova, gorivo, grn, lanci, valja stalo bit budan ako pada. U to je uracunato i posopanje soli, rucno tovarim u rasipac pa tako da nema zime:cool:
 
Ja čekam poziv iz firme ,inače sam dežuran.Noćas me čeka duga noć i druženje sa antonio carraro ttr 4400.Dobar drugar.
 
I velika odgovornost, bar u zemljama eu, ako nije očišćeno kako treba i neko napravi neku štetu na vozilu onda može da tuži nadležnog da nije dobro očišćeno pa od njega da traži naknadu,
malo je glupo sto odma spominjes EU. svi znamo kakav je zakon u Srbiji, BiH i slicnim zemljama, pogotovo u BiH.

- - - - - - - - - -

Zarada nije losa ako snijeg ima u normali, prije par dana snijeg je pado ko lud cistio sam 6 dana po 15 sati dnevno, ima dosta i troskova, gorivo, grn, lanci, valja stalo bit budan ako pada. U to je uracunato i posopanje soli, rucno tovarim u rasipac pa tako da nema zime:cool:
sve te razumijem al je para dobra :osmeh: ne bih se ja omisljo kad bi imo kadar traktor i grn :ppozdrav: mada je to kod mene tesko. ne bih niko dao toliko para. prije je jedan razgrto sa forschritom 130ks ako sam dobro napiso i davali su mu naftu. feninga nikad nije dobio i napustio je poslije 2 zime.

- - - - - - - - - -

Ja čekam poziv iz firme ,inače sam dežuran.Noćas me čeka duga noć i druženje sa antonio carraro ttr 4400.Dobar drugar.
ti vjerovatno radis trotoare i slicno?
 
I velika odgovornost, bar u zemljama eu, ako nije očišćeno kako treba i neko napravi neku štetu na vozilu onda može da tuži nadležnog da nije dobro očišćeno pa od njega da traži naknadu,

Kod nas konkretno zimska služba čeka da stvori sloj snega i da vozila idu po tome pola dana tj. da se utaba pa tek onda prođu kamionom sa grtalicom i naravno tu ostane sloj i onda se po tome vozaju par dana kobajagi čiste... a da su prošli jednom na vreme bio bi čist asvalt
 
Mene je odusevilo tamo neke 2002-3ce preko noci putovao i oko 4 sata poceo sneg u rano jutro ulazim u Banja Luku a po gradu jure kamioni sa grtalicama . Tako sta nisam kod nas video ide sve kako je Montoya rekao .
 
Kod mene sinoc palo oko 1cm snijega, tako da nema ciscenja.Par put sam ustajo da vidim dali pada, kad najave snijeg nema spavanja valja dezurat, ako zakasnim sa ciscenjem, posto ima dosta brda gdje cistim ljudi ne mogu otic na poso. Nisam nave da i mene ne placjau sve u ::novac:: ide 40% u gorivu a 60% u ::novac::. Sto ne potrosim goriva ostavit cu za proljece dobro ce doc:osmeh:
 
@Landini: Radim uske ulice,brda,promenadu-korzo,parkovske staze,groblja.Da odgovorim drugačije. sve sem dve glavne ulice.Idemo repriza zimskih čarolija i večeras.
 
Kod nas bolje da ne čiste,u prvom prolasku spuštena ralica,kad se vraća podigne.Jednostavno rečeno desna traka čista leva nije,dune vetra i ono sa leve rasporedi po densoj i kao da nije čišćeno.Još sam 800m od glavnog puta ovi višlje još gore prolaze,spadaju u neku drugu zonu tako i da se ne penje gore.

Nas nekoliko čistimo sami tih 800m,jer nismo prioritet kako kažu ovi iz grada,okolina nas zajebava da imamo podno grejanje oljustimo ga sve do asfalta deca nas kunu ne mogu da se sankaju :osmeh:
 
Kroz moj sokak sam za ovih 15 godina koliko sam na selu grtaca je samo jednom prosla, i to odmah nakon sto sam ocistio ulaz u dvoriste. Bila prica kao Bosanac u Kanadi:haha:
Bas je tata kada je pao sneg zvao JP GRad irekli mu da ciste samp puteve prioriteta, tj. one kuda prolaze autobusi. Ovaj kroz selo su ocistili tek posle 3 dana iako svaki dan autobus prolazi po 2 puta i pritom su u moj sokak nagrnuli toliko snega da sam jedva prosao sa autom:sjasi:. O pesackim stazama da i ne pricam...
 
Kod nas moraš da ga čekaš sa flašom,pa da ga pozoveš da očisti i našu ulicu.Nas zeza što je međa grada tačno na ulazu u našu ulicu.Stoji onaj betosnki stub i piše granica grada Kragujevca,odatle počinje prigrad i to im je poslednja rupa na svirali.Asfalt,ulična rasveta sve smo iz svog džepa sami plaćali.

Al kad ga sačekaš sa flašom rakije zađe i očisti,al treba da dežuraš da ga nahvataš i zaustaviš.Ovako skuva se vino i nas nekoliko odradimo to za sat-dva ni ne umorimo se :osmeh:
 
Snijezne padavine cesto natjeraju ljude na razmisljanje kako ih smaknuti u stranu, a da bas nije lopata, pa tako i mene. Dugo odlagani grn za snijeg a mislim da ce posluziti i za neka druga ravnanja napokon je napravljen za neka nepuna dva radna dana, jos samo da se ofarba. Inace ovo je kombinacija pluga i propalog bureta od cisterne i jos malo cijevi.





 
Radim za Komunalno, cisti snijeg i posipam sol od 1. decembra do 15.marta. Imam dionicu od 20 Km placaju od kliometra oko 140 EUR a snijega koliko ti Bog da. Prosli mjsec sam dobro proso, nije bilo nista snijega samo sam par put posipo sol, danas je bilo prvo ciscenje palo nesto oko 10 cm snijega.
 
Sol je njihova a mašina i gorivo je moje, oni meni daju samo pare. Nisu zime toliko jake, radi se svega par dana za cijelu zimu, tako da izađe lijepa mjescna plata.
 
Nazad
Vrh