Herbicidi u kukuruzu

@caco Kako ce tek TARAS ( agromarketov laudis ) da deluje na kukuruz... prskao 1 parcelu za probu cekam do Ponedeljka da vidim reakciju.
 
06. maja poprskan kukuruz u 6.-7. listu ( rimex, nikosav, skaut). Nisam hteo da rizikujem matonom ili plamenom. Danas gledam i ne sviđa mi se kako izgleda, ambrozije ko u rasadniku. Pitanje za vas da li bi sad mogao da smućkam laudis i terbutilazin? I koliko da idem terbutilazin, 1L/ha ili manje?
 
Pa ovi kokteli sa 5-6 aktivnih materija i slon bi pobeleo od njih a ne maleni kukuruzi. Još ljudi idu i 2 puta korekciju....
Ja gledam da prskam što je manje moguće pa opet uvek neki prc, poput ovog sa medeyom.
Ove godine sam uzeo medeyu prvi put, mada jako sam se dvoumio između nje i adenga. Ipak je jeftinije bilo slađe, a videćemo dali će biti i do kraja. Inače za sad medeya drži korove pod kontrolom ( a malo i kukuruz). I rizomski sirak je pobeleo kao mleko sad posle kiša, a šta će dalje biti videćemo...

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Galenikin logan čini mi se ima i protektant pa opet ima poneki beličast kukuruz.
Sirak beli posle kiše ali što me brine da li će sad takav sirak dovoljno usvojiti niko i rim sulfuron jer je vreme za površinsko prskanje a sam logan ga neće još dugo držati.
 
Pa ovi kokteli sa 5-6 aktivnih materija i slon bi pobeleo od njih a ne maleni kukuruzi. Još ljudi idu i 2 puta korekciju....
Ja gledam da prskam što je manje moguće pa opet uvek neki prc, poput ovog sa medeyom.
Ove godine sam uzeo medeyu prvi put, mada jako sam se dvoumio između nje i adenga. Ipak je jeftinije bilo slađe, a videćemo dali će biti i do kraja. Inače za sad medeya drži korove pod kontrolom ( a malo i kukuruz). I rizomski sirak je pobeleo kao mleko sad posle kiša, a šta će dalje biti videćemo...

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Ja isao sa medeyom 80g/ha i nemam problema,a korekcija hirosima

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Prskam coveku usluzno i kazem mu za hirosimu napisao sam sta mu treba i kad mi doneo hemiju a ono samo mezotrion i nikosulfuron. Posle ce da ja nisam dobro oprskao

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Deda je isto išao po hemiju Hirošime, i dobio terbutilazin, mezotrion i nikosulfuron. A njive poprilično imaju sirka, tako da sam mu kupio i rimsulfuron.
 
Zna li neko da li se može beli kukuruz ,,osmak" prskati hemijom koju koristimo u merkantilnom kukuruzu? I kojom?

I ja sam prskao Medeya 80g/ha pre nicanja, kukuruz žut, ali nema osušenih. Verovatno je razlog i puno vlage i relativno hladne noći. Vrlo retko poneki je propao, klijao, a zrno istrulelo zbog puno vlage.

Послато са DN2103 помоћу Тапатока
 
Bez Vivolta, dobio sam preporuku da idem bez njega.
Ако смем да питам од кога? може и на пп..

Мени су баш световали да идем обавезно Виволт...

Е сад оно што ми се несвиђа код Виволта је што јако пени, а иако сам радио на 2 бара притиску, доста су дизне магличасто бацале..
 
Nazad
Vrh