Herbicidi u kukuruzu

Kukuruz 6. list, ambrozija mestimično zazelenela kao fudbalski teren. Čime je najbolje dejstvovati?
 
A sa čim si dosad prskao i kolika je ambrozija? 6-ti list je malo rizičan za dikambu, eventualno u nekoj manjoj dozi od preporučene koja iznosi 0,5-0,7lit/ha, a najsigurnije je sa mezotrion-terbutilazin kombinacijom. Dal gotovom (calaris pro, tvister) ili sam smiksaš 0,25lit/ha mezotriona i po meni maksimalno 1lit/ha terbutilazina. To je moje mišljenje.
 
A sa čim si dosad prskao i kolika je ambrozija? 6-ti list je malo rizičan za dikambu, eventualno u nekoj manjoj dozi od preporučene koja iznosi 0,5-0,7lit/ha, a najsigurnije je sa mezotrion-terbutilazin kombinacijom. Dal gotovom (calaris pro, tvister) ili sam smiksaš 0,25lit/ha mezotriona i po meni maksimalno 1lit/ha terbutilazina. To je moje mišljenje.
Terbis je išao posle setve, ambrozija je sitna, tek krenula, ali gusta na mestima, kao tepih. Da li bi je mezotrion solo rešio?
 
Bolje idi sa Pik-om i mezotrionom, što kaže kolega @emigrant, za sve ostalo je kukuruz na granici sa uzrastom. Jesi brojao i list koji se obično osuši i ostane blizu površine zemlje? Obično se preskoči u brojanju, pa je uzrast +1 u odnosu na ono što izbrojiš....
 
Desio mi se jedan peh juče kad sam spremao prskalicu za prskanje 1,2 ha kukuruza. Sipao Nikogan, Gringo, Dash i kad sam uzeo flašu Plamena (Dikamba) umesto da naspem 0,8 L ispadne flaša iz ruke ( ruka u gipsu pa sam malo okilavio) i ode i preostala 2 dcl. Kukuruz od 4-5 listova.
Hoće li se kukuruz nakriviti od malo veće doze Plamena?
 
Nije kasno za presevanje...ja sam lane u ovakvom setvenom roku imao oko 6t po kj...znači može još nešto da spase
 
Nazad
Vrh