HHO sistem (gas)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nemoj nista da probas!!! Budi zadovoljan kad ti je jos uvek glava na ramenima:ppozdrav: neznam ljudi sta da vam kazem ako neko ima zelju da ga upozna ili jos bolje labaratoriju a da ga interesuje kamikaza neka se javi na p.p.ja cu licno komsiju da mu dostavim sifra je (Gaga bombas super genije):off_topic:


 
Pavle ti se ubacujes samo kad je neka sprdnja .A kada si trebao slike da objavis nigde t nije bilo.
Mozes li to da objasnis .Samo nemoj molimte da me iskuliras ili da kazes kao da neces da se bavis glupostima itd
 
Ja sam i dalje skeptican... E, sad, zvao sam jednog drugara, on je da kazemo inovator, pronalazac. Ali ne na bazi pokusaja, i pogresaka, dok ne uspe, vec je covek masinski inzenjer, i sve se temelji na fizici, i matematici. Pitao sam ga za hho, kaze mi da ima ustede, ali da je cela procedura "malo" komplikovanija nego sto to na internetu prikazuju. Uglavnom, sve se svodi, osim na izradu samog uredjaja, koji je i najjednostavniji na proracun potrebne kolicine gasa za dati motor, i struje koja je potrebna. To se dalje komplikuje zamenom alternatora, akumulatora, dela instalacije, a ako je motor sa elektronikom, sve se komplikuje jos x puta. Sve u svemu, ono sto smo dobili kroz HHO generator, gubi se na povecani otpor alternatora, i usteda se svodi na nekoliko procenata. Kada svemu tome dodas da ispod haube imas bombu, u vidu odredjene kolicine vodonika, po njemu se ne isplati.
E, sad, da ne bude sve crno, kaze mi da po njemu, ovaj generator moze da ima primenu u kotlovima centralnog grejanja, gde bi se za proizvodnju gasa koristila struja iz mreze, i gde bi ustede stvarno mogle da dodju do 20%.
 
E, sad, da ne bude sve crno, kaze mi da po njemu, ovaj generator moze da ima primenu u kotlovima centralnog grejanja, gde bi se za proizvodnju gasa koristila struja iz mreze, i gde bi ustede stvarno mogle da dodju do 20%.

Pa da, bolje da odleti kuca u vazduh nego auto.:osmeh: Nemoj nagovarati Miodraga, prenece eksperimente u kucu pa eto belaja.:osmeh:
 
Ali za centralno treba mnogo veća HHO ćelija, pa u slučaju nezgode bude i veći BUUUM :haha:.
Nije loša ideja, samo dali je neko već probao (a preživeo), da čujemo ili vidimo iskustva.
 
противексплозиона заштита , радован м. јованов , isbn 86-80055-85-9

за почетак пре него што кренете у производњу инвалида и покојника ...
 
Grejanje na hho postoji.Radi na 220 jednosmernu struju.Inace ja sam explodirao zbog svojih gresaka.Nisam imao sigurnosnu opremu,ako koim slucajem vrati vatru nazad.Takodje sam napravio jos jednu veliku gresku .Napravio sam za mali hho babler od 10l koi je u sebio imao samo s'prsta vode a sve ostalo je bilo gas .Da je babler bio pun vode ili da je bio znatno manji samo bi creva pukla a ovako...
Tako da za parno grejanje se mora imati kontroler da tacno koliko proizvede gasa toliko i potrosi ,da se ne sakuplja visak u bableru kao kod mene.
HHO GENERATOR NA 220V
ma8q3m.jpg

27wtvm8.jpg
 
Poslednja izmena:
Gdin Dusko pa to nije bilo uopste opasno,samo su prozori popucali,radionica je ostala u komadu.A sreca u nesreci je bila ta da se Miodrag sago dole,valjda je trazio nesto a aparatura bila gore na tezgi pa mu nista nije bilo,da je stajao pored verovatno nebi sad pisao ovde.
 
Pa ta explozija me je samo podstakla da radim i dalje.Cim ima tako explozivnu moc to znaci da svasto moze da se uradi sa tim gasom.
Inace nije mi prvi pud da se raznese hho generator(naravno bile su to dosta slabije explozije) ,pa sam radi svoje sigurnosti produzeo crevo prekrio ispravljac i namerno se sagnuo.Tako da sam ,sto se tice svoje i tudje bezbednosti jako oprezan.A za prozere je manji problem.Promenicu ih...
 
@miodrag94

Pazi se derane, nije se sa tim zajebavati. Glava je samo jedna. Sigurno nemas jos dece, pomisli samo kako je bilo tvojim roditeljima kada se desila ta eksplozija. Odnesi to negde u bastu i kada hoces da probas nekako ti to iz daljine kontaktiraj da ti ne moze nista.
 
Kakve su ti to mere bezbednosti :sta:, valjda je osnovno da imaš dobar (pun) bubler i bar jedan, a pomogućstvu i više onih sigurnosnih ventila (suvih osigurača), koje možeš isam priručno napraviti od filtera cigarete.
 
Nema vise potrebe za tim HHO genraeor je ispitan.A geet procesor je bezopasan.Naravno i dalje postoji jedna doza bezbednosti.Ali sam sada na sigurnom :D
Jbg nijedan posao nemoze da prodje bez incidenta manjeg ili veceg...
 
Nemoj da bude ona "Nebrinite, puška je ukočena...", bolje se dobro osiguraj, a taj filter ti nepravi nikakav problem da ga staviš, i to na samom kraju, gde dolazi potrošač.
 
Evo i obecanog snika.Mozda sam i ja malo preterao sa vodom ,ali motor se nije ugasio.Sve u svemu nisam zadovoljan kako radi sa dodatkom obicne vode sa cesme.
Zao mi je sto nisam uspeo da snimim kada sam mu ubacio paru preko parocistaca.Ostalo je samo da probam sa HHO gasom i geet procesoorom.
Naravno i to cemo snimiti :D
 
Ih Miodraže, ja sam na tvojoj strani da je u redu eksperimentisati al ovo ti zaista izgleda smešno. Ako imaš teoriju da će kapi vode pomoći onda si trebao napraviti nešto za doziranje, poput infuzije a ne ovako. Čudo da se nije i skroz ugasio kad u trenutku uđe veća količina vode u cilindar. A ne sviđa mi se i što si motor pustio da radi na golom betonu, bez ičega između zbog vibracija.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh