Kajsija

Akord, odnosno tebukonazol, max jednom u kajsiji, od iduce godine se potpuno izbacuje.
Metod, odnosno kaptan, max 4 puta.
Tonus, odnosno acetampirit max 2 puta.
Polux, odnosno deltametrin, jednom za vasi.
Sekvenca, odnosno difenokonazol, dva puta.
Pehar, odnosno pirimetanil, dva puta.
Signum, odnosno boskalid i piraklastrobin, kod nas 2 puta, u Hrvatskoj 3.
Neon, odnosno ciprodinil, dva puta.
Fides, odnosno flonikamid, dva puta
To je ono sto uglavnom primenjujem.
 
Akord, odnosno tebukonazol, max jednom u kajsiji, od iduce godine se potpuno izbacuje.
Metod, odnosno kaptan, max 4 puta.
Tonus, odnosno acetampirit max 2 puta.
Polux, odnosno deltametrin, jednom za vasi.
Sekvenca, odnosno difenokonazol, dva puta.
Pehar, odnosno pirimetanil, dva puta.
Signum, odnosno boskalid i piraklastrobin, kod nas 2 puta, u Hrvatskoj 3.
Neon, odnosno ciprodinil, dva puta.
Fides, odnosno flonikamid, dva puta
To je ono sto uglavnom primenjujem.
A jel Akord ide negde i 3 puta, ili sam ja nešto permutovao?
 
Akord, odnosno tebukonazol, max jednom u kajsiji, od iduce godine se potpuno izbacuje.
Metod, odnosno kaptan, max 4 puta.
Tonus, odnosno acetampirit max 2 puta.
Polux, odnosno deltametrin, jednom za vasi.
Sekvenca, odnosno difenokonazol, dva puta.
Pehar, odnosno pirimetanil, dva puta.
Signum, odnosno boskalid i piraklastrobin, kod nas 2 puta, u Hrvatskoj 3.
Neon, odnosno ciprodinil, dva puta.
Fides, odnosno flonikamid, dva puta
To je ono sto uglavnom primenjujem.
Odakle info da se akord izbacuje? Samo u kajsiji ili uopste?
Polux je stara aktivna materija koja vasi vise ne rad
Protiv cega koristis pexar u kajsiji?
 
A jel Akord ide negde i 3 puta, ili sam ja nešto permutovao?
Jednom breskva i kajsija, dva puta za psenicu, malinu, kupinu i orah i tri puta za ostale namene.
Pre dve godine dosao jedan otkupljivac sa strane u nase selo da otkupi kajsije branice za izvoz. Seljaci pametni na pitanje cime si prskao odgovaraju nicim a ja posten reko akordom ali istekla je karenca. Kaze ne vredi posle prskanja akordom ostane jos dugo previse rezidua, ostataka preparata, koji se lako konstatuju analizom. I od mene nije uzeo a svi drugi dali.
 
Odakle info da se akord izbacuje? Samo u kajsiji ili uopste?
Polux je stara aktivna materija koja vasi vise ne rad
Protiv cega koristis pexar u kajsiji?
Za akord sam negde procitao da se od iduce godine izbacuje ali ne znam gde. Valjda potpuno.
To za polux prvi put cujem. Ja ga koristim naizmenicno, tonus, polux i teppeki ili fides. Nisam primetio da slabije deluje od drugih.
Pehar koristim za mrku trulez plodova. Flux je bolji ali i mnogo skuplji. Bellis jos bolji ali jos skuplji. Naizmenicno akord, sekvenca, pehar i signum.
 
Za akord sam negde procitao da se od iduce godine izbacuje ali ne znam gde. Valjda potpuno.
To za polux prvi put cujem. Ja ga koristim naizmenicno, tonus, polux i teppeki ili fides. Nisam primetio da slabije deluje od drugih.
Pehar koristim za mrku trulez plodova. Flux je bolji ali i mnogo skuplji. Bellis jos bolji ali jos skuplji. Naizmenicno akord, sekvenca, pehar i signum.
Imas i Atlas od galenike isto sto i switch
a on je veoma dobar.
A od novijih ja sam uzeo Teldor zbog male karence.
 
Protiv cega je sekvenca za kajsije
Isto protiv trulezi.
Za atlas, switch i teldor znam. Odlicni preparati ali i skupi. To mozes ti da koristis kad pretpostavljam imas par kajsija za kucu.
Cena kajsija je godinama vec niska odnosno ista kao i pre 10 godina. Tako da ko se bavi gajenjem za prodaju mora da minimizira troskove da bi izasao na zelenu granu.
 
Da iskoristim priliku pa bih zamolio da poredjas sredstva po efikasnosti protiv trulezi od kavalitetnijih ka manje kvalitetnim. Ako je isti kvalitet stavi u isti red vise sredstava.
 
Slusaj, ja sebe ne smatram za neki autoritet koji bi mogao to da ti napise. Kod nas vazi da je bellis najbolji ali ja to ne mogu da potvrdim. Odlicni ako ne i bolji switch i teldor. Koliko para toliko muzike.
 
Iskustvo iz ranijeg dugogodišnjeg gajenja jagoda.

1. Switch
2. Bellis/Signum
3.
4.
5.
6. Teldor


Pa ostali Pehari...

Ja pred branje kajsije idem Bellis obavezno. Dal mora - ne znam.

A što se troškova tiče, satiru nas dnevnice najviše, hemija i nafta i nisu strašni troškovi u odnosu na trošak dnevnica. Ja sam 2022. imao skoro 400 dnevnica samo za kajsije. Smrt u koloru! To je sada 2 miliona, tada je bilo 1.6...
Okej, skoro 100 tona kajsija ume da bude, ali opet ogroman trošak u odnosu na bruto prihod, ogroman.
 
A ima li ko od vas new dzersi kajsiju.
Treba mi neka koja zri u prvoj polovini juna a da je lepa za jelo. Za porodicu.
Imam roksanu novosadsku rodnu madjarsku najbolju i segedi mamut.
Treba mi ranija .
Nasao sam aurora i new dzersi da stizu ranije i da su lepe ali auroru nemaju rasadnici.
 
Код мене домаћа рана стиже око 20 јуна... Као претекне мраз, наравно.
У брду значи још раније....
 
A ima li ko od vas new dzersi kajsiju.
Treba mi neka koja zri u prvoj polovini juna a da je lepa za jelo. Za porodicu.
Imam roksanu novosadsku rodnu madjarsku najbolju i segedi mamut.
Treba mi ranija .
Nasao sam aurora i new dzersi da stizu ranije i da su lepe ali auroru nemaju rasadnici.
Goldrich ti stize polovinom juna u normalnim godinama i ima ukus, krupnocu i obojenost. Imam je.
Wonder cot vidim da kace ljudi slike da je skoro zreo a posto je godina dobro poranila normalno bi bio pocetkom juna. Vasovac ima pitaj za ukus.
 
Nigde ne pise da se moze koristiti samo jednom
cff6d27d4697f3f46a557d522b71fcaf.jpg


Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 
Mislim da se Pehar ne koristi za trulez ploda pred branje

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 
Nazad
Vrh