Koju rasu svinja držite,i zašto?

b3lczr.jpg
 
Poslednja izmena:
Ja imam krmacu v.jorksir u cistoj rasi,kupljena od mz uniona,oprasila se od nerasta pijetren-durok, sve do jednog beli, ne znam kako kod tebe ima i crvenih, sarenih..
 
Dragane, dobri su prasci, samo ovi sareni ne mogu biti od V. Jorksir krmace, ali sto se mene tice to nije ni bitno meni su super.
Ja imam skoro iste takve trenutno, od krmace jorksir-durok (inace je bele boje) i nerasta durok-pietren i konacno posle najmanje desetak kombinacija, dodjoh do za mene najbolje a to je gore navedena. Budu tovljenici kao da posecuju teratanu i pucaju se steroidima :)
 
Dali mi mozes reci nesto o toj kombinaciji, svi mi je hvala pa bi volio cuti necije strucno misljenje i s cim je dobro sad oplodit. unaprijed zahvalan!!!
 
Ja nisam neki strucnjak, ali koliko mi je poznato njega je najbolje ukrstati sa krmacama landrasa i jorksira ili F1 krmacama ako zelis svinje za tov.
 
Ja nisam neki strucnjak, ali koliko mi je poznato njega je najbolje ukrstati sa krmacama landrasa i jorksira ili F1 krmacama ako zelis svinje za tov.

Da samo sto je ovo kod mene krmaca i oplodio je veterinar sa sjemenom piatrena pa ako bude sve uredu vidjet cemo sta ce da ispadne.Nadam se prasicima :haha: pa vidjet cemo sta ce biti. pozz
 
Nazad
Vrh