Kukuruz 2008

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ono što je na bregu, prilično je podgorelo..a i inače donja dva lista se suše tamo gde je pliće oranje ili nedovoljno đubriva.
 
Zbog cega mi je kukuruz na jednoj njivi zaostao u rastu malo je nizi nego na drugim njivama a metlica je izasla svuda da li prestaje sa rastom kad metlica izadje.Obrada je ista kao i na ostalim njivama nema korova,odgovarajuca prihrana,sjeme je 434 (da nije zbog toga)
 
Imam posejano 20KJ NS 640. Planiram 1/2 brati beračem (toliko mogu spremiti) a drugu polovinu kombajnirati i prodati. Kakva su iskustva. Kada ići sa beračem a kada kombajnom. Do sada nisam imao iskustva sa kombajniranjem, jer sam sejao manje površine, koje sam uvek mogao spremiti.
 
tesko ces docekat da 640 otpusti vlagu iz zrna pa da ga mozes vrsit jer ti se nece isplatit susenje jer ce imat vlaguoko 30% u optimalnom roku za sjetvu psenice jedino da cekas al ti je to rizik
 
Ako NS 640 vršiš univerzalom, onda to nemoj raditi pre 20. novembra, jer mu tek tada vlaga padne ispod 20%.
Posebna je priča uslužno sušenje. Ako kukuruz bude imao vlagu 20%, uzeće ti za sušenje isto oko 20%. Dakle, ako izvezeš 5 vagona sirovog, dobićeš oko 4 vagona veštački sušenog za naplatu.
 
Nije tacno da NS 640 treba vrci u novembru, ja sam moj vro 15 oktobra i vlaga mu je bila 18, a zp 677 je malo zajebaniji za vrsidbu imao je vlagu 23 u Novembru
 
To je bilo prošle godine, kada su svi kukuruzi dospeli pre...
Voleo bih da vidim kada bi vršio da su jesenje kiše došle deset dana ranije.
Mada si u pravu za 640, on stvarno ranije otpusti vlagu u odnosu na 677.
 
Jesam ja pre dve godine, u suštini je isti kao 640, samo mu je stabljika preeevisoka i ako je manja njiva i "sama", hoće žestoko da polegne pod uticajem jesenjih vetrova.
 
pionir r92 će kanda biti za branje krajem avgusta.
nisam zadovoljan.
biće između 30 i 35 meteri po jutru. verovatniji je prvi broj.
 
Bio sam prekjuče da proverim kukuruz............zeleni se ko školska tabla, klipovi su puni i to dobro, neuvrću se listovi, komšija mi ga malo popalio(al sreća nije strašno).....biće po mojoj slobodnoj proceni oko 55 - 60 metera po jutru, ako se nešto strašno nedesi. U pitanju je Pionir florencija.
 
Da li je negde počeo otkup kombajniranog kukuruza ovogodišnjeg roda i po kojoj ceni?
Moj 640 ću brati beračem, ali pošto sve ne mogu spremiti nešto moram i kombajnirati.
Na krajevima je potpuno zreo tako da bi već počeo sa probiranjem.
 
otkup teško.
bar dok se ne završi suncokret.
ne bih ti savetovao da ga sad prodaješ.
 
Večeras na Vojvođanskom dnevniku kažu da je na dosada ovršenim površinama u južnom Banatu prinos oko 4,5t/ha....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh