Kukuruz 2024

One koji najbolje podnose susu i duze periode bez kise…


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ne postoje takvi hibridi ako je susa u pravom smislu reci!
Ako je susa kao kod paorpaora ili Arkadija onda to nije susa!😂
Ova zadnja recenica se svodi sudeci po tome koliko kuknjave se napise a na kraju koji su im prinosi!
Mozda zvuci ostro ali njihove izjave i sve napisano sa njihove strane to dokumenuje!
 
Ne postoje takvi hibridi ako je susa u pravom smislu reci!
Ako je susa kao kod paorpaora ili Arkadija onda to nije susa!😂
Ova zadnja recenica se svodi sudeci po tome koliko kuknjave se napise a na kraju koji su im prinosi!
Mozda zvuci ostro ali njihove izjave i sve napisano sa njihove strane to dokumenuje!
Kad je kiša pioneer i dekalb kod nas daju rekordno visoke prinose,
isto tako kad je prava suša daju rekordno niske prinose, prvi 'izgore'....
 
Da li je i ranije bilo u ponudi pioner hibrida u pakovanjima od 50.000 zrna? Danas se malo raspitivao za semena i ima 9911 u tom većem pakovanju.
 
Zbog povećanja poseda ove godine povećavamo površine pod kukuruzom za 150 %. Tako ispada zbog preduseva i kvaliteta zemljišta. Od pionira samo 0164 i 710. Smanjen je na minimum. Sve ostalo dekalb i kws...

Послато са SM-A546E помоћу Тапатока
 
Zbog povećanja poseda ove godine povećavamo površine pod kukuruzom za 150 %. Tako ispada zbog preduseva i kvaliteta zemljišta. Od pionira samo 0164 i 710. Smanjen je na minimum. Sve ostalo dekalb i kws...

Послато са SM-A546E помоћу Тапатока
Kod mene ide u suprotnom smeru povecanje, sojka ce da dominira 😇.
Kukuruz inace ne sejemo puno, a iduce godine ni toliko.
Imam ostavljeno svoje sme soje za oko 145 Ha. Sto zafali dokupicemo tonu-dve.
Previse mi je rizicna proizvodnja kukuruza, to jest ulog je prevelik. Ovde kod mene u okruzenja ima nekoliko velikih paora kiji upste ne seju kukuruz.
 
Povećavamo i soju. Procentualno još više nego kukuruz jer sam je ove godine imao malo. Ali površinski je to negde upola od kukuruza. Jeste veći ulog u kukuruz ali je kod nas stabilniji prinos kukuruza. Soja prošle godine prosek 300 kila po jutru. Nema ni za arendu a kamoli i ulog da pokrije... Dok kukuruz nismo imali da je toliko kiksnuo...

Послато са SM-A546E помоћу Тапатока
 
Da li ima negde Pioneer katalog za 2024?
Da li ima jos Pioneer 0900 meni je bio odličan ove godine, ne preterano visok jako temeljan ,vetar mu nista nije mogao i vrlo se lepo bere u klipu..
 
Povećavamo i soju. Procentualno još više nego kukuruz jer sam je ove godine imao malo. Ali površinski je to negde upola od kukuruza. Jeste veći ulog u kukuruz ali je kod nas stabilniji prinos kukuruza. Soja prošle godine prosek 300 kila po jutru. Nema ni za arendu a kamoli i ulog da pokrije... Dok kukuruz nismo imali da je toliko kiksnuo...

Послато са SM-A546E помоћу Тапатока
2022 je bila specificna i retka godina da bude kukuruz kolko tolko podnosljiv po prinosu a da soja pukne skroz.
Opet je bilo sve do padavina, nekih padavina je bilo u Junu i Julu i kukuruz pored solidne oplodnje je izgurao nalivanje i nesto prinosa, medjutim soja bez kise krajem Jula i u Avgustu je skroz pukla!
Bar tako je kod nas bilo!
 
Ja cu ove godine P0710 sve. Mada postoji mala mogucnost da neku vrecu KWS stavim. I sve ide na razmak od 24. Izgleda da kod mene ne moze gusta setva. Pa da probam.
 
Ako da bog,i srce junačko ja ću dogodine sve dkc...zadnjih par godina u inđijskim atarima pionir gubi trku..ovi ostali im svakako nisu ni do ramena,probali i jednostavno im ne odgovara mikro klima,ni kws,ni singenta itd...ovi rwa nisu imali loš prinos, ali padaju ko pijane muve...
 
Nazad
Vrh