Kukuruzni adapter za kombajn

Moj Oros je bio na 75 i samo su skupljene baterije. ostao je malo siri spolja, pa kada radim neke spiceve hoce malo da gura vrstu koja je uza, u redovnim njivama ide dobro. Covek iz susdnog sela ima fantini, sam je pomerio baterije radi dobro.
 
Ja sam sam suzavao claas ov adapter sa 80 na 70 . Skoro sve je predvidjeno na suzavanje . Nije nejasno nista , al ima dosta posla . Ostao je svana malo siri sto rece kolega i marao praviti jedan produzetak pogonske osovine pomocu gumenog zgloba. Ako neces to da pravis i da nebude siri onda se mora sjeci na jednom mjestu. Kad se uradi bude sve ok
 
Sklapajuci treba detaljno pogledati. Vjerovatno je mnogo tezi za suzavanje . Ako je manji heder ,4 do 5 reda nekako i moze na 75 i da se radi bez prepravke . Nije idealno al moze dosta ih radi tako. Ako je normalam kukuruz nema nekih problema , ako je nizak ili popdao tu malo zeza. Sto vise redova vise problema
 
Kada je adapter na 75 nikakav problem nije za skracivanje, samo se brazde pomere, i jos neke sitnice ima. Na 80 kada su brazde onda mora adapter da se sece i skraciva. Sto se tice plastika 4 sezone vozim radim suncokret i kukuruz ni jedna nije pukla hvala bogu, to je samo posledica losih majstora i varioca. Fora je u tome sto mora da se vari sa istim materijalom i ko malo zna. Moj je bio na 75, prebacen je na 70 i ne primeti se nista da je bio na 75.
 
Da li prodaje neko ili zna nekog ko prodaje 4-redni ili 5-redni adapter u dobrom stanju? Na oglasima je baš sužen izbor. Kombajn je Claas dominator 86.

Послато са SM-G996B помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Ima ih malo, a i to što ima cene su u nebesa, teško je naći kokrektan adapter.

Послато са SM-G996B помоћу Тапатока
 
Ima li neko od vas onu roto sečku od četiri reda koja je spakovana u jednu gredu? Dosta je jeftinija od onih sa odvojenim kučištima. Imam dva adaptera. Jedan za suncokret jedan za kukuruz pa taj bih mogao jednostavnije prebaciti na onaj, koji se koristi. Kakav je sistem kod njih? Isto je sve u ulju?

Tapatalkkal küldve az én RMX3263 eszközömről
 
Nazad
Vrh