Kultivatori (špartači)

Možda NA misli na one diskove ispred špartača, što drže pravac.

Imam Agromerkur 6 redi na 50 cm. Nije loš, ide dobro u zemlju, al je malo "nemiran" kad se naiđe na tvrdo pa ako si ga knapirao do redova onda oće bit malo brijanja redova.
 
Posudjivao sam od prijatelja agromerkur 8x50cm bez zastitni zona bez pilota,ali je imao velike diskove za drzanje pravca. Sve sto sam spartao je sejano navigacijom,i milina je raditi ne okreci se i samo gas. Gde god je malo tvrdje ovi rau - majevica samo pisu odozgo,a kod ovoga topling produzim za krug i ulazi u put.
 
Kakva su iskustva sa spartacima S oprugama vespilotni konkretno Agromerkur ali nema one diskove da drze pravac.
Špartači sa"S" oprugama i samooštrećim motikama su u velikoj prednosti u odnosu na klasične špartače.
Četvororedni špartači obično nemaju "vodeće" točkove, dok šestoredni imaju.
Jako dobro rešenje imaju Huđikovi špartači sa dve grede jer se baterije mogu razmeštati na željeni razmak.
Po mojem mišljenju odlično rešenje za špartač ima Tupanjac u varijanti sa duplim paralelogramom.
Agromerkurovi špartači su sa nižom gredom i one koje ja znam imaju manji učinak, ali to može zavisiti od više faktora a ne samo do špartača.
Pozdrav od Mirka iz Kule.:)
 
Koliko se u praksi koriste diskovi za zastitu useva, kada se sparta kad je usev mali?

Ja bi mozda najvise zbog toga menjao spartac, ali kod dosta ljudi vidim da ih skinuli i nikad vise vratili, odnosno ni ne spartaju kad je usev mali?
 
Nije na prodaju, ako bude na prodaju opet ostaje u kuci. 😁
Ovaj je placen ispod 1000e.
Racunam do 1200e sve caure nove,nove motike i amatersko farbanje.
 
Poslednja izmena:
Da li neka radionica/majstor prepravlja spartace, od fiksnog da bude hidrosklopiv, po 2 baterije sa strane?
 
Ja sam radio ali na oprugu. Hidro jeste lepo ali nema potrebe, 2 baterije idu lako uz oprugu.
Sistem sam prekopirao od tupanjca posto je njegov spartac 6 redi na 70cm
Identično sam napravio i za 12redi na 50cm samo se dizu po 3baterije
 
Meni na IMTu nije laka ni 1 kad se podize rucno. Prebacio sam na cekrk. U dvoristu kad skupljam sirim mogu da je iscupam,posle par dana spartanja u IMTu dosta oteza baterija.
 
Ime napravio sam i ja na čekrk po uzorku koji si mi poslao. Služi to dobro a juče je prodan špartač menja ga Agromerkur od 6 Redi hidrosklopiv.
 
Nazad
Vrh