Kunić u službi malih tajni velikih majstora kuhinje ...

Danas sam pravio kunica na rostilju uz specijalni recep od mog drugara SZEKI TELEP,i mogu vam reci da je sto se tice vremena malo zahtevniji ali kada je rucak prosao a nije nista ostalo od kunica,VREDI ga napraviti:ppozdrav:prste da polizes....
 
Danas sam pravio kunica na rostilju uz specijalni recep od mog drugara SZEKI TELEP,i mogu vam reci da je sto se tice vremena malo zahtevniji ali kada je rucak prosao a nije nista ostalo od kunica,VREDI ga napraviti:ppozdrav:prste da polizes....
Jesi ga napravio kako smo ti ga opisali?Ako ste sve zbrisali,mora da je uspelo!:ppozdrav:Pozdrav,drugar,samo napred sa specijalitetima:ppozdrav:Inače,ćaletovo vino sam smazo još isto veče kad smo dobili,žena me zeznula,uzela je pola čaše da proba,he-he.
 
Ljudi ne znam odgovor na ovo pitanje nigde ne mogu da nadjem... Da li je dobro ili lose da mladi budu sa majkom 2meseca i da sisaju njeno mleko i da jedu dodatnu hranu? interesuje me razvijanje mladih uz takav vid odgajanja. Lako ga je pojesti treba doci do zeke za jelo :p

- - - - - - - - - -

mozete li da komentarisete moje zeke interesuje me strucno misljenje :)
 
Pa pozdra drugar..
Prvo sto se tice zenki jako su lepe I Sarac i Cincila,ako se nevaram one su u pitanju...?
Zecici su ti isto tako lepi sarenkasti:osmeh:...
A sto se tice da li je u redu da ti budu toliko kod zenki naicices na razne odgovore..Ali evo ti neki moj savet..
Ja moje mlade drzim kod zenke nekih 35 dana i oni bi trebali da u tom dobu vec prestanu svi sisati...onda ih lepo sa zenkom posaljem u poseban kavez gde ce oni biti jos nekih 70 dana do klanja.zenku drzim sa njima jos nekih nedelju dana,(da bi bilo sto manje stresa kada ih odbijam)onda zenku vratim u njenu jazbinu,i to ti je to,tj barem ja tako radim vec dugo!!!Nadam se da sam ti pomogao...:ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Jesi ga napravio kako smo ti ga opisali?Ako ste sve zbrisali,mora da je uspelo!:ppozdrav:Pozdrav,drugar,samo napred sa specijalitetima:ppozdrav:Inače,ćaletovo vino sam smazo još isto veče kad smo dobili,žena me zeznula,uzela je pola čaše da proba,he-he.
Drugar moj jedva je kerovima kosti ostalo:haha:....E pa bas mi je drago,lepo pitko ali bome dobro udara,samo od jednom usi pocrvene i to ti je to:haha:...Ako da bog grozdja bice i ove godine oko 80 do 100 l vina...pa onda:ppozdrav:::vino::
 
Pa pozdra drugar..
Prvo sto se tice zenki jako su lepe I Sarac i Cincila,ako se nevaram one su u pitanju...?
Zecici su ti isto tako lepi sarenkasti:osmeh:...
A sto se tice da li je u redu da ti budu toliko kod zenki naicices na razne odgovore..Ali evo ti neki moj savet..
Ja moje mlade drzim kod zenke nekih 35 dana i oni bi trebali da u tom dobu vec prestanu svi sisati...onda ih lepo sa zenkom posaljem u poseban kavez gde ce oni biti jos nekih 70 dana do klanja.zenku drzim sa njima jos nekih nedelju dana,(da bi bilo sto manje stresa kada ih odbijam)onda zenku vratim u njenu jazbinu,i to ti je to,tj barem ja tako radim vec dugo!!!Nadam se da sam ti pomogao...:ppozdrav:
Pa jeste sarac, ali je musko :D a ova siva je Belgijski bar su je tako prodavali. hvala ti na odgovoru.

- - - - - - - - - -

Mladi sisaju do 8. nedelje starosti i najbolje ih je odbijati izmeđi 6. i 8. nedelje.
pa ja sam do sad uvek drzao mlade sa majkom vise od 1 ipo mesec sto dodje negde oko 6 nedelja. hvala.

- - - - - - - - - -

VEOMA VAZNO PITANJE ZA SVE!
da li ste culi da zecica na porodjaju pojede svoje mlade? sta je uzrok tome? i kako to spreciti? to se desava mom komsiji redovno uvek okoti oko 8 i pojede 2. zasto?
 
Daće Bog i grožđa i vina,samo nek nam je zdravlja da sve to potrošimo što ti i tvoj ćale napravite.Jesi posuo onaj spec. začin od moje žene pa u pac pa foliju?

- - - - - - - - - -

Pa jeste sarac, ali je musko :D a ova siva je Belgijski bar su je tako prodavali. hvala ti na odgovoru.

- - - - - - - - - -


pa ja sam do sad uvek drzao mlade sa majkom vise od 1 ipo mesec sto dodje negde oko 6 nedelja. hvala.

- - - - - - - - - -

VEOMA VAZNO PITANJE ZA SVE!
da li ste culi da zecica na porodjaju pojede svoje mlade? sta je uzrok tome? i kako to spreciti? to se desava mom komsiji redovno uvek okoti oko 8 i pojede 2. zasto?
To se zove kanibalizam!Takve ženke ne treba držati,već ih što pre ukloniti!!!
 
Daće Bog i grožđa i vina,samo nek nam je zdravlja da sve to potrošimo što ti i tvoj ćale napravite.Jesi posuo onaj spec. začin od moje žene pa u pac pa foliju?

- - - - - - - - - -

To se zove kanibalizam!Takve ženke ne treba držati,već ih što pre ukloniti!!!


Tako je drugar moj:osmeh:...Inace taj zacin bas mu da neki poseban LEP ukus i miris naravno...Hvala ti za to!!!:ppozdrav:
 
Kolega Tomasevicu,sto se tice komsijne zecice koja stalno pojede svoje mlade,to se da resiti jedino nozem.Neka on nju lepo "pridavi" i strpa u lonac a za priplod nadje novu normalnu zecicu.Po meni to je jedino ispravno resenje.Sto se tice tvojih kunica,lepi su i dobro odgajeni .Nisu cistokrvni ali su dobri.:ppozdrav:
 
Nemoj da se ljutiš, ali neko te je prešao. Nit' je ženka orijaš, nit' je ono orijaški šarac (iliti nemački šarac, kako ga kod nas pogrešno nazivaju).
Nikakav problem drug, nego ja samo kazem kako su meni rekli, ja sad da ti iskreno kazem ne mogu da presudim ni da li je ni da li nije. Jer covek od koga sam kupio ima i previse zeceva ne zna im ni broj, a ja sam trazio orijasa i on mi je dao sivu, a posle sam video sarca i on mi se svideo na izgled i rekao da je to "nemacki sarac" sad sta da se radi verovatno me je slagao, ali sa njihovom velicinom za 4 ipo meseca ja sam prezadovoljan, ne znam kako da ig izmerim, ali svi procenjuju da su teski oko 5kg.

- - - - - - - - - -

Kolega Tomasevicu,sto se tice komsijne zecice koja stalno pojede svoje mlade,to se da resiti jedino nozem.Neka on nju lepo "pridavi" i strpa u lonac a za priplod nadje novu normalnu zecicu.Po meni to je jedino ispravno resenje.Sto se tice tvojih kunica,lepi su i dobro odgajeni .Nisu cistokrvni ali su dobri.:ppozdrav:
Hvala drugar, ali ne znam kako ima srca da pojede svoje dete :(

- - - - - - - - - -

To se zove kanibalizam!Takve ženke ne treba držati,već ih što pre ukloniti!!!
Mozes da mi objasnis sta je to ''kanibalizam"?
 
Šarci imaju tačke sa strane, a orijaši mnogo duže uši, a činčilasta boja kod njih je retka i ja ličo sumnjam da ih u Srbiji uopšte ima. Svaki ozbiljniji odgajivač drži ili sive ili bele (i to su 2 različite rase, sa različitim standardom). Ako te više zanima, najbolje da posetiš te teme, pa ih malo proučiš, da nas ne grdi Peto1.

A što se te ženke tiče, ako pojede samo 2 komada, a ostale sasvim lepo othrani, ona samo vrši selekciju mladih. Može i da se desi da koje mlado zastane u porođajnom kanalu, pa ga ona izvlači napolje, time da "ošteti", a ti misliš da ga je pojela.
 
Šarci imaju tačke sa strane, a orijaši mnogo duže uši, a činčilasta boja kod njih je retka i ja ličo sumnjam da ih u Srbiji uopšte ima. Svaki ozbiljniji odgajivač drži ili sive ili bele (i to su 2 različite rase, sa različitim standardom). Ako te više zanima, najbolje da posetiš te teme, pa ih malo proučiš, da nas ne grdi Peto1.

A što se te ženke tiče, ako pojede samo 2 komada, a ostale sasvim lepo othrani, ona samo vrši selekciju mladih. Može i da se desi da koje mlado zastane u porođajnom kanalu, pa ga ona izvlači napolje, time da "ošteti", a ti misliš da ga je pojela.
Gledao sam kako ga jede :(. A da ima tacke, ali pogledaj slike po netu ima njih koji imaju pozadinu skroz crnu, ali ipak postujem tebe ti si stariji u ovom poslu i znas vise, ja sam rekao kako su meni, ali sad ne mislim da imam orijase i sarce. Hvala ti.
 
Danas sam klao neke kunice.Bilo je dinstanje sa prelivom od jabukovog sirceta i vina.::vino:: Nesto sam i slikao pa cu postaviti kada mi klinci prebace sa telefona na komp.:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh