kupina 2014., cena, radovi...

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja sam napisao sta sam ja uradio,evo Pole moze da posvedoci,a sta si ti uradio ako nije nepristono da pitam? Ili bolje da pitam jel bilo ko ista uradio po pitanju udruzivanja zbog ostvarivanja boljih uslova za odgoj i prodaju kupine osim kuknjave ovde na forumu i poziva da se udruzimo u nesto sto ne postoji i niko nece da osnuje,zato sto ne zna ni sta ni kako ni sa kim,jedino se zna zbog cega.Zbog vece cene,a to bi trebao neko drugi iz tog nekog udruzenja da izboksuje,ali ako nam to ne bude odgovaralo ili nam neko ponudi jedan dinar vise ko j..e udruzenje.Postoji udruzenje malinara godinama,pa ne vidim da su postigli bilo sta za proizvodjace.Jedino vodje se mozda omaste.
nazalost xsale potpuno si u pravu,danas posto je praznik iskoristio sam vreme da obidjem jace plantaze,popricam...a I popricam sa nekim obicnim hladnjacarima.zar se ariljci ne zapitaju sto je zimonjic prodao hladnjacu,a taj znaju oblacio I vedrio tim krajevima,mnogo o toj temi ima da se pise.ali lepse se osecam otkako se povlacim,za desetak godina cese valjda sve normalizovati.a I te vodje nisu mozda...al prvo su im bile pretnje I ucene a posle ponude....
 
Bio mi crkao komp pa nisam u toku vec 5 dana sta se desava. Dobro je vidim ima normalnog razmosljanja i ponasanja u Srbiji ali nazalost jos je to manjina.Zao mi je Xsale sto se to desilo sa vasim udruzenjem ali to smo mi Srbi nismo Nemci pa da se dogovor ispostuje. Koliko vidim tu je bio postignut prilicno kvalitetan dogovor na visestrano zadovoljstvo i perspektivno. Nazalost nije to ni prvi ni zadnji put da sami sebi lupamo samare a posle se ljutimo sto nam drugi mocniji lupaju i zavrcu usi , ali ne vredi nam kukati idemo dalje use i u svoje kljuse pa ko izdrzi mnogo smo puta dokazali da smo cudan narod pa sto bi i sada bilo drugacije mozda ce se u buducnosti nesto i promeniti na bolje, kvalitetnije, organizovanije...
 
dal ja to čujem ipak bila kupina još negde 30?nisam bio neko vreme cena 60. Mrzlu biraju više sad nego kad je jaka cena tj prošle god.meni stoji još malina isti djavo 200din a odlicna je.što znaci sitni,krupniji i sva gologuzija ga isp... Ove god uzima drzava ili neki njihov.al ok prezivećemo.da ne mislite da hladnjacari beru pritegli i njih.ma ne smeju puno da rizikuju samostalni samo ovi što su na vlasti
 
Berba maksimalno jos 2 dana,ako se obistini prognoza.Od utorka pa narednih 7 dana kisa,ili ce prestati da otkupljuju ili ce srozati cenu.Ostade trecina roda neobrano.Kakva je bila godina dobro je da smo i ovoliko skinuli roda.
 
Berba maksimalno jos 2 dana,ako se obistini prognoza.Od utorka pa narednih 7 dana kisa,ili ce prestati da otkupljuju ili ce srozati cenu.Ostade trecina roda neobrano.Kakva je bila godina dobro je da smo i ovoliko skinuli roda.

Baš tako.Ja ću da zovem telefonom za vikend hladnjaču da vidim dali će da otkupljuju, ako ne, počinjem sa čišćenjem kupinjaka za iduću godinu. Sve u svemu godina je bila loša, ne ponovila se.
 
Pa koju ja to kupinu imam ljudi moji kad je prestala sa rodom već pre 10 dana, a ovaj čovek kaže ostade mu trećina roda neobrana?? Inače vrlo malo zasada imam u odnosu na vas, nabrao 800 kg sveukupno ove godine. Ćale zasadio pre koju godinu i ne seća se koja je, a ja sad preuzeo da radim.
 
Pozdrav kolege ,danas sam obrao i mislim da sam za ovu godinu zavrsio , vise se ne isplati placati berace. 50 din i veceras. A i dosta je, 15250 kg nabrane kupine za ovu godinu.
 
07e mrzla cacanka.tanko kida se. Lose(malo budjave-blok)0,5e. Mozda ce i zelene da idu ali jos je rano.ja cu redom pa da smrznem.mozete i u zamrzivac pa ako ide ok ako ne jbg.mozda bude mrzla 0,3e
 
Pošalji sliku kupine pa ce da ti kazemo

img20140907122938431.jpg


To je to, koja je vrsta?
 
Danas jedna od poslednjih berbi.Za vikend i eventualno jos jednom,pa da svodimo utiske.Sinoc sam racunao prosek cene za celokupnu berbu je 66 dinara.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh