Naknada za odvodnjavanje.

Kakva je zaista situacija sa nakanadom za navodnjavanje?

Zadnje sam platio 3 ratu iz Avgusta prošle godine i od tada ne plaćam. Inače sam redovno plaćao.
I ta nije trebala biti plaćena zbog obnarodovanog umanjenja od 50%, ali hajde da ostane čist račun jer kad su poreske obaveze u pitanju kod njih je obično uvek neki manjak iz znanih i neznanih razloga.
Imao sam dakle pretplatu na računu.

Pratim šta rade preko elektronskog uvida.
Oni i dalje uredno zadužuju svaku ratu, a moja pretplata se topi i sada sam već u dugu po njihovom.
Takodje su počeli da zaračunavaju kamatu na taj dug.

Bio je jesenas dopis da će stići novo rešenje i da se po tom mora platiti (verovatno u slučaju ako neko ima duga od ranije), ali ništa nije stiglo do sada ni elektronski ni štampano.

Ko je tu lud i šta raditi!?

Imam registrovano gazdinstvo na sebi naravno.
Pisano je iznad da su odgovorili da ko ima gazdinstvo oslobodjen je plaćanja na obradivo zemljište.
Proizilazi da nije tako.

Kakav je slučaj sa članovima gazdinstva i zemljištem na kojem su oni vlasnici, u mom slučaju roditeljima?
Oni su samo članovi, i kako će to tumačiti?

Milsim da to više niko ne zna, i da tu nema iskrene namere da se oslobodimo te obaveze, već traže načine da vrate plaćanje kako je i bilo.
 
Proveri on line da li imaš zaduženja.Ja sam imao i za ovu godinu, platio da mi ne obračunavaju kamatu bez veze pa čekam da vidim šta će sve biti od toga.
 
Proverio sam. Napisao sam već.

Zadužuju svaku ratu i sad sam iz pretplate već u dogovanju na koju računaju kamatu.
 
Ima, ima..

Preglednost je katastrofa i kada se udje tamo.
Treba odabrati katastarsku opštinu prvo.
Onda kliknuti na trougao ispred stavke, pa će se otvoriti lista.
Tada listati skroz dole pošto je prikaz, odnosno prozorče jako malo a poslednje stanje je tek na dnu i ne vidi se odmah.
Ili kliknuti na štampaj pa će se na računar spustiti pdf fajl sa listom promena, a zadnje stanje je takodje tek na dnu.
Zadužuju garant. Bar kod mene je tako.
Sad da li je to ostalo po automatizmu a u stvari se ne važi pokazaće vreme.
Mislim da oni od toga iskreno nisu odustali
 
Nije naknada za odvodnjavanje vec je porez na imovinu.
Stigne pre mesec dana uplatnica da se plati prva rata poreza... ja uplatim odmah iznos i da ne razmisljam vise o tome... Pre neki dan stigne poruka u e sanduce ja otvorim opet porez na imovinu podeljen kvartalno na onom resenju sve isto pise (brojevi racuni,poziv na broj i ostalo) jedino sto je razlika za uplatu 1300 dinara vise na ovom elektronskom resenju u odnosu na uplatnicu. Jel neko imao takav slucaj?
 
Ponovo sam ušao na sajt VV i gledao moju karticu, spustio sve do dole, štampao, ukupno 4 stranice, sve promene od 2017.-2024. U ovoj godini nema nikakvog zaduženja. E sad... da li će nešto biti???
Inače mi stoji da sam u pretplati nekoliko dinara.
 
Samo dug za zadnji kvartal 2023. i kamata... Još uvek nema za ovu godinu.
 
Ako je tako, toliko onda o uniformnosti i ažurnosti sistema.
Mene i brata uredno zadužuju svaku ratu 4-tu 2023-će i 1 i 2-gu 2024-te.
Zadnja je plaćena 3-ća iz 2023-će.
Takodje računaju kamatu na "dug".
 
Nazad
Vrh