No-Till , direktna setva bez obrade

Jel si ti kolega spominjao da nesto treba prepraviti?
Jesam neke sitnice nista ozbiljno 1 dan posao. Rasturio sam svaki disk i isekao usmerivac na ulagacu da ne koji disk ulazila zemlja kod dtugara i produzio metalne cevi da budu iznad grede. Da ne skida plasticne cevi motka od suncojreta.

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Ja imam od 3 metra mislim da je to dovoljno. Zavisi koliko zemlje radi vlasnik u velikim parcelama sam sejao oko 15hektara sa sipanjem semena i djubreta. Vozim je i do 15km/h.

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Disk isece dzombu bez greske.

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
Svaka cast . Dobra je sijacica vjerovatno , dobrim putem ides , ali da red koji potrefi na red dzombi kako kazes i sije nomalno , sijece a neskace , to nemogu svariti ?Gledo sam JD notill drill kako radi , i mora dijagonalno da ne preskace , al ako kazes .
 
Slikacu vise volim kada izravnjam njivu kukuruzovinu jednom tanjiracom ali kada ne stiggnem sejem direktno. Od sledece godine gde ide kukuruz bice smena sa sojom. U suncokretiste i posle uljane repice za ovu sejalicu nema potrebe tanjirati.

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Ja imam od 3 metra mislim da je to dovoljno. Zavisi koliko zemlje radi vlasnik u velikim parcelama sam sejao oko 15hektara sa sipanjem semena i djubreta. Vozim je i do 15km/h.

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
Nekako mi ti malo za ceo dan, toliko mi posejemo sa malom olt gama 2,2m.
 
Stajem da sipam seme i djubrivo ima mnogo malih parcela. U sanduk staje oko 600kg semena i 600kg djubreta.

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Suncokret posejan direktno kroz uljanu repicu koja je retko niklla.
Sejano na 29cm fali nekih 20ak posto. Videcemo kako ce biti na kraju. Pre 5 dana isprskano sa herbicidom protiv sirokolisne. A pre setve isprskano sa 3.5lit totala. Sledi prskanje protiv uskolisnih korova.
1fe7e2c335077f838094b9fc8a509993.jpg
9ed02e37cd6170699dc98df882828487.jpg
caa8f3b449d8028078ee363cab845f73.jpg


Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh