NS hibridi

Kulak kod nas hoće da bude buđav i polegne u crnu zemlju.Tomasov ima izuzetno zdravo zrno, zameram mu što raste 3+metara u visinu.Velimir izraste nebu pod oblake 4+m i bude dosta jalovih biljaka dok 398 ima fantazija rani porast, nizak i čvrst, nije rekorder ali je recimo pandan za stabilan prinos u svakoj godini.
 
Malo sam pretjerao sa ovim agrotehnika u fulu.. Mislim, sve neophodno osnovno sto je trebalo.. Isli smo 300 kg 8:20:30, kasnije 400 kg kana, zemljisni herbicid, korekcija Talisman + Laudis. Da da, kisa 2 puta sedmicno, padala je kad god smo je trebali, osim na pocetku kod nicanja i herbicida, tu je malo stekala. Sve u svemu, godina fantasticna, prinos izvanredan.
Ala vi rokate taj vestak,ko da je dzabe.... :ppozdrav:
 
A kod nas suprotno, kod nas Tomasov hoce da se ubudja.. Filigran je dobra zamjena za Tomasov, mada ja vise volim ove krace klipove kao sto ima Kulak, mada je i meni 398 najdrzi.. Velimir je iskljucivo silazni kukuruz, jako tesko se i bere u klipu, tesko se odvaja peruska..
Velimir je novija verzija starog OS 596.
Da sumiramo;
398, Kulak, Velimir, Rudolfov. To je za mene Osijek. Prva dva zrno/klip, druga dva silaza.. Jos cu napomenuti da Rudolfov ubija sa prinosom silaze jer ima pretezak klip. Takodje, napomenucu da Osijek ima vrhunske dvoredne jecmove, istice se Maxim, ali su im psenice tako-tako.
Da ne bude zabune, mozda je bas prema lokaciji. Jer Kulak i Tomasov su predstavljeni kao OS verzije 9911. Mozda bas negdje jedna bude vrh, negdje druga. Ne treba ih forsirati. I Filigran takodje raste prilicno visoko..
 
Poslednja izmena:
Нс 4024-4051 Агротехника врхунска детаље не знам али је човек озбиљан и педантан човек знамо се годинама....Принос 4300кг по кј са влагом 16,6...Стабљика огромна преко 2м јака као земља,клип се доста тешко извршава мора корпа да се стегне па има лома,ајд ово и све некако али брате стабљику за силажу на кукуруз за рад у зрну по мени лоше...Чека ме још 3023 видећемо шта он каже.
 
4024 je recimo nesto sto je napravljeno da zamjenui ns 444, vjerovali ili ne, to se ovdje jos uvijek sije. A 4051 je korektan hibrid, znao je i on da na ogledima ministarstva daje po 12 tona po hektaru.
Cinjenica je da se 3023 od svih njih najlakse kruni.. Mislim da bi mu on trebao biti najbolji. NS je malo podigao sebi cijenu i kvalitet jer je ove 2020 prvi put imao insekticid na zrnu, pa je zbog toga svugdje bio dobar sklop, sto je rezultiralo za vas iznenadjujucim prinosima.
 
Ns 3023 me prijatno iznenadio dao je 12570 po ha vlaga 12,7 sejan 10.4. na22 cm predusev jecam.nadjubreno stajnjakom,predsetveno 250 kg ureje.zastita od korova adengo korekcija monsun.
 
Spasi me zvonimire, ovdje sam se u jednom trenutku osjecao kao najveci lazov. :)
Dobar je to hibir sugurno, drugar mi rece da ga je selekcionisao neko ko kad nesto napravi, to mora da valja..
Juce je u Bijeljini na ogledu ministarstva ns 4000 bio cak i bolji, 11 tona.. 9911 12500 tona po hektaru, 0725 presao 13 tona..
Nema tu dileme, pionir je pionir, ali ni ovo nije lose i vrijedi se nadati.. Osijek je vec dobro ucvrstio svoju poziciju kod nas, ko ga proba, ne odustaje za sada..
 
Kolko se secam vise puta si pisao da si iz okoline Pozarevca

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh