Ogrev (ugalj, drvo,...) -- nova tema

Nema niskog pritiska, otvoreni sistem, kod komšije je 0.4 bar.
Ide 1 bar na 10 metara vodenog stuba. Moja ekspanziona posuda stoji na ploči tavana. Podrum, prizemlje, prvi sprat - 8 metara visine od kotla do posude.
 
Kod mene je 1.2 bara
Evo trenutnog stanja
a0afa7e573a0f7eef7a3350e12d65523.jpg
6f6f9ca295cc3c55cf3a15107643663c.jpg


Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
@radashin Без проверавања питам како може да буде отворен систем са експазионим судом ? Зар тај суд не би требао да буде буквално отворен ? Код затвореног система експазиони суд је увек уз котао.
Код мене је притисак 1,8 bara. На гасном котлу Vaillant је од 0,5 до 3.
 
Што тако ? Је ли давно рађено ? Када је већи притисак боље греје. Шта су грејна тела ?
 
Kod mojih radjeno grejanje 91, otvoreni sistem, na tavanu prelivna posuda od 50l, verujem da je neki bojler iskoriscen za to, izvucena cev iz njega, desavalo se da nestane struje i sav visak ide kroz bojler pa u oluk.
Zimus kod mene nestala struja, svastika lozila ona pojma nema o lozenju a jos manje etaznom grejanju, zove men a ono u pozadini cujem pistanje, prestala pumpa da radi otiso pritisak preko 3bara i otvorio sigurnosni ventil, ceo sistem se ispraznio.
Ja hteo isto da narpavim otvoreni sistem ali masjtori nisu bili zainteresovani da se akaju sa tim, lakse im postavi ekspanizonu pored kotla i teraj dalje
 
Гледао сам те системе раније. Кад нестане струје треба затворити клапну на котлу. Може природном циркулацијом да кружи мало и кроз затворен систем. Треба да се има бај-пас код пумпе. А најбоље је имати претварач и кад нестане струје да он преузме.
Је ли ти подно грејање у кући ?
 
Код мене су котлови у подруму помоћне зграде. Једино нема бај-пас. Није то као са пумпом, али може да послужи.

Послато са 22081212UG помоћу Тапатока
 
Ja imam akumulator sa ispravlajcem povezan na pumpu, medjutim taj akumulator mzoda mzoe da grua sat ipo do dva, u ovom slucaju kada je nestala struja kotao nije bio zalozen vece ga svastika nekih pola sata do 45 minuta kasnije zalozila. Ja nisam znao da cim nestane struja akumulator pocinje da se prazni tj.salje pumpi struju iako ona ne radi. To mi tek objasnio masjtor koji mi je uvodio grejanje.
U sustini da sam imao tipa za traktor ili kamion ili na primer 2 redno vezana akumulator (mislim da ese treba redno da se vezu) od kola onda bi pumpa radila duze.
mene je najvise plasilo sta kad zena lozi, jer ona se grejala naSmederevca bas zbog ovakvih situacija, kada sam to probao da objasnim prvom masjtoru koji mi je rpavio specifikaciju za grejanjne i objasnio da niko ne pravi vise otvoren sistem da je ovaj siguran bla bla, ja reko ajd cepaj, a imao sam stari bojler od 80l koji sam planirao da stavim na tavan za te svrhe.
 
Voda cirkulise kroz pumpu i kada nema struje, naravno manje nego gde ima baypas.
Kod mene je otvoren sistem ali sam stavio samo mali bojler na potisnom vodu.

Dok nije kupljen pretvarac desilo se 3-4x da prokuva, istera visak vode na njemu malo i to je to.
 
@MilanM Кућо не смеш никако да везујеш акумулаторе редно јер се тада напони сабирају. Једино ако ти претварач ради на 24V што не верујем. Само паралелно и добио би дупло већу енергију.
Неће акумулатор да се празни, ако пумпа не ради јер нема ни протока струје. Ако је све прикачено на мрежу онда ће да ради и када нема струје без обзира да ли си заложио или ниси. Неће радити ако си прекинуо напајање пумпе.
@miksan Изаћи ће на сигурносни вентил, ако је затворен систем. Једино није добро да то иде у просторију. Али неће сва вода из мреже изаћи. Само мало да држи притисак испод 3,5 бара или на колико је намештен. Ја имам ливено котао на чврсто гориво Sime Solida. Он се јако споро хлади. И ако рано искључим пумпу деси се да мало исцури на сигурносни вентил.

Послато са 22081212UG помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
@MilanM Кућо не смеш никако да везујеш акумулаторе редно јер се тада напони сабирају. Једино ако ти претварач ради на 24V што не верујем. Само паралелно и добио би дупло већу енергију.
Неће акумулатор да се празни, ако пумпа не ради јер нема ни протока струје. Ако је све прикачено на мрежу онда ће да ради и када нема струје без обзира да ли си заложио или ниси. Неће радити ако си прекинуо напајање пумпе.
@miksan Изаћи ће на сигурносни вентил, ако је затворен систем. Једино није добро да то иде у просторију. Али неће сва вода из мреже изаћи. Само мало да држи притисак испод 3,5 бара или на колико је намештен. Ја имам ливено котао на чврсто гориво Sime Solida. Он се јако споро хлади. И ако рано искључим пумпу деси се да мало исцури на сигурносни вентил.

Послато са 22081212UG помоћу Тапатока
Ovo što sam boldovao nije tačno. Ako se pretvarač uključio on će vući iz akumulatora izvesnu manju struju čak i ako pumpa ne radi. To je struja praznog hoda, za rad sopstvene elektronike i za magnećenje trafoa. Karikirano, kao traktor kad stoji i radi u leru bez opterećenja, ili kad je u brazdi pod punim opterećenjem. U oba slučaja troši naftu ali u prvom mnogooo manje...
 
@dukej Знам. Тако је. Не шаље пумпи струју, ако она не ради. Милан је то рекао. Ја сам му на то одговорио. Ти си допунио.
Зато треба све да искључи. Ја сам спровео кабл од котларнице у собу у кући и искључим фазу утичнице. Треба све да искључи са мреже јер је пумпа укључена на утичницу претварача. Ако је претварач прикачен на мрежу имаће потрошњу празног хода под условом да је пумпа искључена са претварача. Што је несувисло. Треба да искључује све кад се не греје.
Мајстор што је то рекао требао је да каже да се све искључује. Апсурдно је да искључи само пумпу са претварача, а да он остане прикачен и на мрежу и на акумулатор. Па да троши за празан ход када нема мрежног напона.

Послато са 22081212UG помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Koliko sam razumeo majstora onog trenutka kada je nestala struja pretvarac je prebacio na akumulator i krenula je potrosnja struje, kada se pumpa ukljucila povukla je struju i radila mozda pola sata i to uz slabiji akumulator to je bilo to.

Znaci paralelno, odavno sam sam to proucavao iz elektrotehnike.
 
Koliko sam razumeo majstora onog trenutka kada je nestala struja pretvarac je prebacio na akumulator i krenula je potrosnja struje, kada se pumpa ukljucila povukla je struju i radila mozda pola sata i to uz slabiji akumulator to je bilo to.

Znaci paralelno, odavno sam sam to proucavao iz elektrotehnike.
И претварач има прекидач. Да је био искључен то се не би десило.
 
Kakav prekidac , cemu sluzi?
Ovaj moj pretvarac koliko znam posto sam ga dobio u paketu sa rustikom je pravljen jos je EI Nis radi, neki inzenjer ga pravio, nije kupljen.
 
Nazad
Vrh