Pšenica 2009/10

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

mims

Član
Učlanjen(a)
23 Jul 2009
Poruka
7.462
Lokacija
Zrenjanin
Počinje nova sezona, a stara se još nije završila. Bliži se optimalno vreme setve. Pa reko da otvorim novu temu.
Šta, kako i da li sejati pitanje je sad?
 
Ja nesejem do polovine oktobra. Sejem 30 kj pa nezurim ,a dotle pripremim zemlu .Neznam kako ce ove godine biti posto kise nema vec dugo ,mozda se rokovi setve i pomere za kasnije .ako za 15-ak dana nepadne kisa .Sejacu 20 jutara simonide 6kj apaca i ako nabavim S-40 koje jutro.Psenicu sejem svake godine priblizno ovoliko jutara zbog toga sto mi je najbolji predusev za povrce.
 
kod mene je sve spremno, ali dok kisa ne padne ne mrdam.nema svrhe...
a kise ni na vidiku nema...
sejem 2/3 ns 40s a 1/3 pobede, posto ns-a nema dovoljno.
 
sve je nabavljene, gorivo, seme, samo kisa pa da orem spremam i sejem..ove godine sejem 6 kj evrope, 2 apaca (aj i to cudo da probam po prvi put) i 1.5 kj tritikala..
iskreno i ne secam se kada je poslednji put pala.. ovo sinoc sto je palo je jako malo... :udri:
 
biće gadna setva ako ne padne kiša. sinoć je palo jedno pola litre , za danas su najavili oblačno ali očigledno kiša padala samo na dnevniku, pošto ja nisam video ni kapi ...
ja ću sejati rusiju i ljiljanu, juče sam natovario na prikolice, a sad pogled u nebo :cao:
 
i ja sam seme narucio : rapsodija ,pobeda ,balaton .djubre kupio jos samo da je posejem.
mislio sam da orem samo kako kad kise nema ni na vidiku :sta:
 
možda će za ovu setvu biti bolje ko radi sa tanjiračom 2 prohoda, nego oranje, jer ona ne izbacuje grudve kao plug, i biće sitnije i bolje pripremljeni setveni sloj. E sad ako bude sušna godina za žito, to se može posle osvetiti na prinosu.
 
danas tanjirao jedno jutro kukuruzista. 2 prohoda su malo...tek posle cetvrtog je bilo okej...
 
Hteo bi da pitam poštovane članove šta je bolje i šta su njihova iskustva, bacao bih veštak za pšenicu oko 100kg po kj. dali na komušu ili kad uzorem pa u pripremi :sta: :cao:
 
KishRobert je napisao(la):
nemoj orati za zito,tanjiraj ako mozes.
naravno djubre baci pre tanjiranja/oranja.
zasto ne orati? Naravno ne 30 vec 10-15cm ko nema veliku tanjiracu
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh