Pšenica 2022-2023

6N - 15P2O5 - 3K2O 25 kg 125 din +10 din
3N-3P205-7K20 25kg 85din+10din
6N-8P205-15K20 25 kg 125 din+10din
Ovo ''+10 din" je zbog agroroka
 
To mi je nešto skupo puno para za malo hraniva
Preskupo je. Preporuka mi je bila od 1000 do 1500 kg po ha. Osipaonicani koji dosta gaje bostana bacaju od 800 kg pa preko. Kad sam video nisam verovao,ali prosle godine u psenici prosek im je bio od 9.8 do 10.5t po ha,prekinuli bostan,posejali psenicu,dobro nadjubrena zemlja i eto rezultata. Ove godine od 5.5t pa preko su imali psenice. Za neverovati
 
Mislim da je bolje baciti map ako treba fosfora a ureu ili kan an ako treba azot a ovo sve ostalo su eksperimenti i to skupi odnosno bacanje para
 
Kod mene svaka njiva dobija stajnjak 5 vagona po hektaru i preko toga 20 kubika osoke svinjske malo zemlje puno stoke razmišljam da u opšte ne bacam vestak
 
Mislim da je bolje baciti map ako treba fosfora a ureu ili kan an ako treba azot a ovo sve ostalo su eksperimenti i to skupi odnosno bacanje para
Map 174 din +10 din. preporuka na 50 % parcela 300 kg na ha pre setve i prehrana ureom (135 din)maks 200kg na ha u prolece plus 2 prehrane preko lista. Probacu pa sta mi da Bog,ne znam ni ja sta da vam kazem,mozda ce nekome znaciti ovo moje zezanje,da ne lupa suyra glavu
 
Skrecem previse sa teme i izvinjavam se unapred,kolega Olalija je jednom napisao da uvek cilja najbolji rezultat ali da su sve ostalo sitnice koje nas ogranice,kolege Darko Dren i Matic isto tako su lepo jednom napisali,sad mozda lose prenosim ali skapirace ljudi ,nase je da odradimo kako treba i koliko smo u mogucnosti da nadjubrino,za ostalo gledamo u nebo.
 
Kod kolege Matica je veliki plus sto ima stoke,ihhhh de bi mi kraj bio da zemlja malo zivne od stajnjaka,ovako cutim i ....
 
Koliko posejete kg po jutru 57 ari ako ostavim svoje seme, 1 reprodukcija, naravno kroz selektor i hemija zastita? Ovo kupovno sam isao oko 120-130 kg po lancu, da li sopstveno malo pojacati?
 
Ja povećam za maks.10% a sejem po broju isejanih zrna po m2 pa ne gledam na kilažu jer to nije merodavno.Prošle jeseni je izlazilo između 100-110 kg/k.j i bilo ljudski dobro.
 
To je jednostavno, pisao sam već o tome a mogu i da ponovim, pogotovo da vide oni kojima je smešno, taman nešto i da nauče između ostalog.
Moja sejalica ima 12,5 cm razmak između baterija.8 baterija daje 1 radni metar.Dakle pustim je da seje po tvrdoj podlozi, izbrojim zrna na jednom dužnom metru na 2-3 brazde gde uzmem prosek, pomnožim sa 8 i dobijem broj isejanih zrna po m2.
 
Nazad
Vrh