Pod kojim uslovima ugovoriti setvu suncokreta za 2012

madjari imaju oko 650000 Ha posejano pa im je cena 400 evrica a mi sa jadnih 150000 smo prezasiceni
mi da se pitamo za ugovaranje cene ? ? u ovoj monopolistickoj drzavi ? ? ?
 
e ako oni nude 27-28 din,ja ga prodajem za izvoz makar dobio isto , pa nek se buljavi cese kao sto se cesa za uvoz srpske jabuke iz slovenije.
 
posto psenicu nisam sejao, suncokret je zauzeo 30% povrsina, dogodine malo manje...ne mirisi mi ovo na neku dobru cenu, a izlaza nema, moraz ga predati...
sta se nemoze lagerovati, manje ga treba proizvoditi...
da smo malo bolje organizovani(nismo nikako organizovani)pa da ga jednu godinu niko ne posejemo, malo oni da se jede!
 
Jeste čuli na B92 da je zagarantovana cena suncokreta u Mađarskoj 400evra ,a kod nas se nudi 27-28 dinara.:sta:

Ako bude ta cena znas kad im je sejem opet, NIKAD, a mozda ni tad, nek se teraju i oni i suncokret! I ove godine sam se premisljao! Sve ispod 40 dinara je smesno! Ko ce biti lud da ga seje i ide u propast! A onda cemo da predjemo na maslinovo!
 
juce divanio sa drugarom koji radi otkup i kaze mi da je poceo da daje avansno 100e po kj.
neka njegova saznanja su 40din po kg. suncokreta.
nesmem ni da se radujem toj ceni, jer Viktorija kad izadje sa monopolskom cenom, moze samo da me dotuce...
 
Aj pa nek nam daju dobru cenu suncokreta,necemo da se zalimo,vec kad ne daju subvencije!
 
Kupljeno po 315 evra na zeleno mnogo suncokreta,morace da daju dobru cenu jer ga nema .Imam informacije da ce biti i jaca cena ,ali da ne baksuziram
 
Nazad
Vrh