Polana i polka, berba i cena 2016.

Juce sam nabrao Polke i Heritidza u zbiru 121,5 kg . Kod nas je 170 din+ 10 din za prevoz do hladnjace sto u zbiru je 180 din.
Treba otvoriti novu trme sa nazivom" prepucavanja". Ovde je tema cena i kad neko kao Milos postuje svi ignorisu. Ima li ljudi robe kod vas, kakav je kvalitet, ima li otkupa.Kod mene drugi rod u zamahu t,j,imao sam pad kolocine i do 60 posto sada krece na gore. Berem treci dan po 60 kg. Cena je 160 , hladnjaca Menex Pepeljevac.
 
Parage 160-170, Ratkovo 120-150, sve zavisi od dana, vremena.
Svima ovde bio osetan pad roda, sad kreće opet gore s tim da su u prethodnoj nedelji mnogi odbacili oko 80% roda zbog nekoliko dana kiše.

Послато са Lenovo P1ma40 уз помоћ Тапатока
 
Kod mene od pre dve nedelje opao rod bog hladnih noci i sad je 15 do 18kg od 15 ari jos par berbi i necu vise da predajem delicu rodjacima i prijateljima.Cena ista 170 din
 
U Paragama obustavljen otkup...

Послато са Lenovo P1ma40 уз помоћ Тапатока
 
Bere se polka,sad malo pojacava iz berbe u berbu.Ali sto je hladno ::suncanje:: fali nam malo lepsi oktobar
 
ja vec 15 dana neberem malo ima i neisplati mi se za 7 8 kg da berem ,.Dajem rodbini komsijama oni dodju i beru za sok i slatko
 
Cena maline u Kraljevu i to polane, i polke 210 već dva meseca ne pada ispod toga!

Kako brate ti iz Vrbasa a govoris o ceni u Kraljevu. Ja sam zvao hladnjacu u Kraljevu koja se nalazi kod groblj i oni su mi rekli da ne primaju polku i polani. Neka zena je vlasnik.
E sad ako nije problem pusti mi na PP kontakt telefon.
Ja inace berem na drugi dan po 50 kila polane izuzetnog kvaliteta i cena je 160 sa PDV i dajem Menex- Pepeljevac.
 
Zorane ovo je tema kako si rekao berba i cene 2016? Ako smatraš da prinos u 2016 nije isto što i berba onada se izvnjavam! Isto smatram da svake godine zbog vremenskih prilika ima razlike u prinosima pa možda možemo da razmenimo podatke! Ako grešim izvinjavam se ali isto tako napravite temu CENA i onda pišite samo o CENI!
 
Ma ne,eto postavi pitanje pa neka kolege odgovore.... Ako prodjes kroz teme videces i prinose,koji zavise od mnogo cega i mere ih na razl.nacine... Svako dobro.. Postoji tema o bilansu i prinosima 2016...
 
Poslednja izmena:
Javila mi Marina ona ima i rasadnik i ima i jednu i drugu idi na forum vizija danas gajenje maline ne treba učlanivanje samo na gugll ukucaš forum vizija danas. pa je pitaj veruj mi i ja sam je nekoliko puta pitala ako ona ne govori istinu onda i ja.......!!!!!!Pozdrav
Kako brate ti iz Vrbasa a govoris o ceni u Kraljevu. Ja sam zvao hladnjacu u Kraljevu koja se nalazi kod groblj i oni su mi rekli da ne primaju polku i polani. Neka zena je vlasnik.
E sad ako nije problem pusti mi na PP kontakt telefon.
Ja inace berem na drugi dan po 50 kila polane izuzetnog kvaliteta i cena je 160 sa PDV i dajem Menex- Pepeljevac.
 
Ja predajem malinu u Kraljevu. Za tu hladnjaču "kod groblja" prvi put čujem. Ja je predajem u Mondi lamex Vrdila i cena je 210 din. +5 din. prevoz. Ta je cena od početka berbe i ne menja se.
 
Nazad
Vrh