Recepture za spremanje koncentrata

E sad pitanje da li je bolje patent ii gebi ili da napravim ovako
60 kukuruz
14 jecam
18 sojina sacma
6 stocni brasno
3 premiks

odnosno sta ce po vama dati brzi i bolji napredak
 
Gotov Gebi, samo ispocetka daj im po malo dok se ne naviknu na njega da nebi dobili proliv pa posle nedelju dana po volji
 
Gebi grover i cepaj
Kako Gebi grover.
Prasad su u proseku 27+ kg.
Grover ide od 15-25 kg.
Hoces u startu da ga "zakoljes" sa cenom tova.
Vecina hobi stocara vec od 20 kg tezine ide na tzv S1( 25-60 kg tezine svinje,16 % proteina).

Vidi gebi Farma 40 kg pakovanje.
Patent s1 20 kg pakovanje.
Farmcommerc s1- 25 kg pakovanje...
Sve je to slicno.


Cuo sam da Macvani " cepaju" Gebi farma junad 1 16 % za tov svinja.
Po 41-42 din /kg cena.Celu proslu godinu...
Jeftinije od kukuruza.
 
Kako Gebi grover.
Prasad su u proseku 27+ kg.
Grover ide od 15-25 kg.
Hoces u startu da ga "zakoljes" sa cenom tova.
Vecina hobi stocara vec od 20 kg tezine ide na tzv S1( 25-60 kg tezine svinje,16 % proteina).

Vidi gebi Farma 40 kg pakovanje.
Patent s1 20 kg pakovanje.
Farmcommerc s1- 25 kg pakovanje...
Sve je to slicno.


Cuo sam da Macvani " cepaju" Gebi farma junad 1 16 % za tov svinja.
Po 41-42 din /kg cena.Celu proslu godinu...
Jeftinije od kukuruza.
E zato sam otvorio temu, cuo sam i za to, za sve moguce varijante i opcije sam cuo, sve mi se pomesalo, reko ajde ovde da pitam sigurno ima dosta ljudi sa iskustvom koji bi mogli da mi pomognu
 
Ako je do para izadje me negde na isto, samo me zanima sta je bolje od cega ce da napreduju, i kako vam se cini cantavir, on je kod mene 47 dinara izadje razlika oko 6-7-8 dinsra u odnosu da ostale smese
Gotovu hranu kupi u tvom slucaju definitivno. Cantavir je najjefftiniji, ako hoces sebi svinje predlazem da cantavir preskocis. Gebi je solidan i patent je ok, daj im prvo grovera da pojedu jedno 50 kila (grover ide do neki 30 kg telesne mase, posto ciljate na mesnatost malo duze neka ga jedu po meni) pa onda predji na ovu za vece svinje jedinicu. Ako bas ides na mesnatost, kad napune oko sto kila komad po meni onda bih im poceo bacati jecma ili tritikale u zrnu par fangli na dan da jedu uz hranu. Lepo se pokaze na mesnatost slanine.

Kazem da uzmes gotovu hranu jer samo tri svinje hranis, ako sam pravis moras imati i mesaonu da se to lepo izmesa i umesa premix i to, ovako mnogo lakse sa gotovom hranom, uz malo veci trosak.
 
Kako Gebi grover.
Prasad su u proseku 27+ kg.
Grover ide od 15-25 kg.
Hoces u startu da ga "zakoljes" sa cenom tova.
Vecina hobi stocara vec od 20 kg tezine ide na tzv S1( 25-60 kg tezine svinje,16 % proteina).

Vidi gebi Farma 40 kg pakovanje.
Patent s1 20 kg pakovanje.
Farmcommerc s1- 25 kg pakovanje...
Sve je to slicno.


Cuo sam da Macvani " cepaju" Gebi farma junad 1 16 % za tov svinja.
Po 41-42 din /kg cena.Celu proslu godinu...
Jeftinije od kukuruza.
Koliko ce ga grover kostati vise pa cu da ga zakoljem sa cenom,grover ima vise proteina pa ce i bolje napredovati tako da dodje na isto,ja teram starter do 30kg

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Gotovu hranu kupi u tvom slucaju definitivno. Cantavir je najjefftiniji, ako hoces sebi svinje predlazem da cantavir preskocis. Gebi je solidan i patent je ok, daj im prvo grovera da pojedu jedno 50 kila (grover ide do neki 30 kg telesne mase, posto ciljate na mesnatost malo duze neka ga jedu po meni) pa onda predji na ovu za vece svinje jedinicu. Ako bas ides na mesnatost, kad napune oko sto kila komad po meni onda bih im poceo bacati jecma ili tritikale u zrnu par fangli na dan da jedu uz hranu. Lepo se pokaze na mesnatost slanine.

Kazem da uzmes gotovu hranu jer samo tri svinje hranis, ako sam pravis moras imati i mesaonu da se to lepo izmesa i umesa premix i to, ovako mnogo lakse sa gotovom hranom, uz malo veci trosak.
Kazem nije mi problem ni da je pravim nista mi nije problem samo da finalni proizvod bude dobar
 
Kazem nije mi problem ni da je pravim nista mi nije problem samo da finalni proizvod bude dobar
E onda preporucujem de heus premiks ako imate pristup, 25% jecma ili tritikale tokom celog tova, sojinu pogacu sada na pocetku 25% uz postepeno smanjivanje na 15% kada dostignu 100kg po komadu. Obavezno minazel u hranu ove godine
 
Uzmi gebi energo fid to je njihov najaci program crveno plavi dzakovi, hrani ih do 80 kg, tada mozes jecam tritikal premiks malo soje pomija trave voca sta se pokupi po basti i to je to nema tu puno filozofije
 
Meni nekako prasad mrljavo napreduju, sa bilo kojim starterom bez obzira na proizvodjaca pa zato sto pre uvodim grover. E tu se onda vidi lep napredak.
Postoji nesto sto se zove iskoristivost proteina a to se polako smanjuje posle 30kg i zato grover ide do 30max. Posle 30 jedu koliko jedu i iskoriste prpteina koliko im treba a ostatak proseru.

@AleksaKojic
Imas li cime za pocetak, cime samleti komponente? Ako ti se ne cima onda gotova hrana ali uz gotovu hranu ce svinje pojesti jos stoste (otpad pelarske industrije i ostalo) posto se na ove cene zitarics gleda da se sto vise nadomesti energetski deo bilo cime sto moze da bude jeftinije. Moja preporuka je da gledas neki super koncentrat jer da sve posebno mesas je veci posao za pocetnika.
 
Ja imam pitanje što se tiče tova preko 150kg+. Trenutno imam četiri komada koje komšije još nisu uzeli.
Receptura je:
15% žito,
15% sojina sačma,
3% patent Immuno tov premium,
Ostalo kukuruz.
Da li ovoliko velike svinje usvajaju ovoliku količinu sojine sačme ili je nepotrebno ovoliko davati?
Video sam da ima i 2.5% Patent premiks, neznatno jeftiniji.


Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Nazad
Vrh