Rovokopači-kanalokopači.

Mi se ovako branili jesenas dok je jos bilo suvo i ako bude trebalo lako cemo sa lopatama da ocistimo kanale:

2a0evrp.jpg


2mn53zs.jpg
 
Mi se ovako branili jesenas dok je jos bilo suvo i ako bude trebalo lako cemo sa lopatama da ocistimo kanale:
Znaci isto kao i mi samo sto smo mi pravili kanele jesenas pre nicanja da bi bilo sto manje stete. Prvih par metara do kanala je skip iskopao da bi dobili na dubini jer kako su kopani kanali ostao je taj deo do njih visi od cele njive a ostalo smo mi kopali sa kopacicom..

- - - - - - - - - -

evo i par slika:
attachment.php
attachment.php
attachment.php
attachment.php
attachment.php
 
Ovo na slici je maksimalna dubina. Neznam koliko je to u cm jer nisam merio ali proceni u odnosu na flasu od herbicida. Masina bi mogla jos malo dublje ali se mnogo lomi kardan pa stradaju krstaci. Katalog kaze da je maksimalna dubina 64 cm. Putevi su nam dobri jer smo ih sve namestili proletos sa gruberima i tanjiracama i posle sa ravnjacem puta. Nego kad padne kisa ponegde ima vode pa gospoda nece da uprljaju gume i lakse im je da se voze po oranici. Kod mene je to radjeno sa podrivacem i savrseno je ravno za voznju. Inace po atarskom putu se vozim sa dzipom 40-60 km/h zavisi gde kako tako da su stvarno dobri putevi.
 
Koliko košta ovakav kanalokopač i da li se može koristiti za sadnju voća (to jest koje su dimenzije kanala) ?
 
Koliko košta ovakav kanalokopač i da li se može koristiti za sadnju voća (to jest koje su dimenzije kanala) ?

Ako se ide na maksimalnu dubinu od 87 cm onda je dno kanala siroko 30 cm a gore 130 cm. Nisam do sada cuo da je neko koristio rovokopac za sadnju voca.

Posto ima puno modela i velicina najbolje je da nazoves Agroceslu i pitas ih za cenu.
 
Razmišljao sam o burgiji kada sam počeo sa pričom o voćnjaku, ali bušenje 5-6000 rupa me nešto ne veseli a ima i drugih stvari koje daju prednost kanalima u odnosu na bušenje rupa. Ja ću svakako uraditi kanale za sadnju, samo je ostalo da vidim koji je najefikasniji i najisplativiji način. U svakom slučaju hvala na odgovoru ::super::
 
Poslednja izmena:
A sto koristite taj tip kopaca kanala za odvod vode na njivi ?,to je previse siroko,taj bukvalno kopa jarak,zar nije bolji onaj sto ima kao tocak sa moticicama,kopa 20ak cm sirine,plus baci zemlju odma pored,to se posle lako zatrpa.
Nesto ovako:
 
Ovde se kopa po 2din/cm/m duzine.
Znaci 120 din duzni metar na 60cm dubine.

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh