Sa čim perete poljoprivrednu mehanizaciju? --> perači pod visokim pritiskom.

Mozda sam malo pozurio i nedovoljno se informisao,posto sam pre 2 dana resio da kupim pa je odluka pala na nov.
Mislim da ce moje potrebe resavati lagano. Znam da sam mogao imati polovn sa vrucom vodom za ove pare ali...

635e me je kostao ovaj sa popustom.
Jeli to HD 5/ 15 C-Plus.
 
Sta znam,ko i svaki drugi perac pod pritiskom. Pere lepo,ali bolje bi bilo da se doda neke hemije za bezkontaktno pranje.
 
Više sam se raspametio koji da kupim. Rođak majstor perača sad mi kaže da je možda bolje da kupim K7, kao tu su negdje po karakteristikama a jeftini je.
 
Pa ne znam sta da ti kazem,ovaj pere skroz korektno. Nisam prao sa nekim drugim modelima pa ne znam kako bi uporedio.
 
https://www.agritechnicom.co.rs/rez...pe-za-prskalice/peraci-pod-visokim-pritiskom/
Imam ovaj desni,u cenovnoj klasi je sa tim karherom,a u praksi je klasa iznad drugar ima pa smo upoređivali. Ja ga imam dve g i prezadovoljan ,bio mi Kovačev u setvi pa kad smo završili aj da operemo mašinu ,oduševio se.
Izbor je tvoj,karher je poznat brend i dostupan svuda ,ovaj AR nije toliko popularan,teži je 10 kg od tog karhera ima i onu posudu za penu za beskontaktno pranje.
 
Danas sam pronašao wap l 2000 polovan. Čovijek mi nudi na probu mjesec dana da radim svaki dan. Ima li neko iskustva sa ovom mašinom.
 
https://www.agritechnicom.co.rs/rez...pe-za-prskalice/peraci-pod-visokim-pritiskom/
Imam ovaj desni,u cenovnoj klasi je sa tim karherom,a u praksi je klasa iznad drugar ima pa smo upoređivali. Ja ga imam dve g i prezadovoljan ,bio mi Kovačev u setvi pa kad smo završili aj da operemo mašinu ,oduševio se.
Izbor je tvoj,karher je poznat brend i dostupan svuda ,ovaj AR nije toliko popularan,teži je 10 kg od tog karhera ima i onu posudu za penu za beskontaktno pranje.
Sve nalepnice mi oljusti sa Ozdokena, jebo te aparatura 😂😂😂
Moj mx720 mazi napram ovog.
 
Dobra mašina, čini mi se da ima baš dobar mlaz.
Dosta ljudi misle da je samo pritisak bitan, a bez količine vode nema posla. Zato su trofazne mašine tata mata za posla
 
Radio sam dva dana po oko 4h bez gašenja, ja prezadovoljan. Radni pritisak 175 bari, motor 5.7 kw, protok vode 920 l/h.
 
Sa tim protokom to ne moze na cesmu 1/2 ,po meni to je bas veliki protok ,ne pere kolicina vode nego pritisak,sem ako ne perete prasinu,a to moze i bez peraca.
 
Česma je 3/4 a crijevo je 1/2", taj protok je ispitan i može i malo veći protok od 900 l. U toku rada dovodno crijevo je napeto, nemogu ga stisnuti podpuno.
 
Ja moj motorni perac ne mogu koristiti na cesmu 1/2 ,mora i cesma i crevo da je 3/4,sreca to imam u drugom dvoristu inace bi morao sve prepravljati samo da bi mogao koristiti perac...a pise u njegovom upustvu da trazi oko 550-600l/h pri 190 bari.Mozda mi nemamo pritisak u vodovodu,ili je problem nesto kod mene ili u ulici ,nemam pojma.Evo i danas sam punio prskalicu i bas je sporo islo...
 
Da dopunim, upravo pere količina vode, džaba ti i 300 bari ako je protok vode mali tu pritisak vodu pretvara u paru. Postoji tu optimum između pritiska i količine vode. 150 bari i 500 l vode daleko slabije pere nego 150 bari i 900 l vode.
 
Uzmi kantu sa litražom i pusti štopericu na telefonu i vidi za koliko sekundi napuni 10 l vode pa ćeš vidjeti koji protok imaš na sat. Da ti nije sito začepilo u pumpi.
 
Nazad
Vrh