Samogradnja kunićarnika ,, štapom i kanapom''

@Cuna Da, camovina je upitanju.
@Zaki&zone Mislim da nije to problem, jer drugi deo kaveza koji sam lakirao istim lakom se osusio, ali sam tu mnogo manje stavio laka, a ovde sam stavio bas mnogo.
Pocelo je da se susi, i solidno se osusilo, ako bas bude trebalo ja cu nitro razredjivacem da predjem pa opet da lakiram.
Izvinjavam se sto nisam odmah odgovorio, pogledao sam pre par dana na brzinu sta ste napisali, ali nisam stigao da odgovorim odmah, i sad sam se setio.
 
Ma ok je druze samo furaj. Ako ti zatreba bilo kakav savet sto se tice kaveza i ostalog tu smo svi pa ce mo ti pomoci. Pozdrav.
 
I mi privodimo kraju boksove,mada je jedan zeka stigao malo ranije :osmeh:
dobili smo ga na poklon,tako da nismo sigurni da li je original i koliko je star,trenutno ima 3,2 kg i jede ko mecava

p1240926-small.jpg



gore su tri boksa,za zekana u sredini i dva za zecice


p1240928-small.jpg


prostor za zecicu

p1240931-small.jpg


kotilica

p1240933-small.jpg



donji deo,predvidjen za tov





p1240939-small.jpg
 
Pozdrav svima koliko vas ima ;)
Evo i ja da se malo pohvalim. Danas sam zavrsio svoj prvi kunicarnik.
Pravio sam ga od materijala koji mi je bio pri ruci, mahom od delova drvenih paleta.
Malo sam umoran pa cu slike postaviti sutra, a za sad cu vam reci koje su dimenzije. Ukupna Duzina 180cm, Sirina 50cm, Visina 50cm. Podelio sam ga na dva dela i to: Levi deo Duzine 56cm, Sirine i Visine po 50cm, a desni deo je Duzine 112cm i Sirine i Visine 50cm. Da li su ove dimezije u redu. Zamislio sam da u levi deo ubacim jednog Panonca Muzjaka, a u desni deo 2-3 zenke.

Svaka pomoc i predlog je dobrodosao,
Pozdrav i hvala unapred
 
Evo, kao sto sam sinoc rekao da postavim slike kaveza koji sam napravio.
CAM01491.jpg


CAM01492.jpg


Nije nesto, ali mislim da ce posluziti za pocetak.
Prostorija je 190x300cm pa me interesuje koliko bi na tom prostoru moglo da se drzi kunica rase Haikom ili Panon i koje od ove dve vrste je isplativije drzati zbog dalje prodaje kako zivih tako i uredjenih.
Ovaj mali kavez sto se vidi ce biti namenjen patuljastim kunicima ;o)) U njemu su dva boksa.

Ajde sad vi. Komentari, kritike, saveti, predlozi, ideje ...
 
@ VMilos Na taj zid od 3m mozes napraviti 4 kaveza u jednom redu po 75sm sirine i toliko i dubine A visina od 40-45sm je dovoljna. A sad koliko napravis spratova to je sve x4.
 
Da li mi moze neko reci koliko se od prilike krecu cene onih zicanih kaveza na tri sprata za tov kunica?
 
Pera ns hvala imam takva dva dobro su se pokazala nista ne ostane u kavezu ni detelina ni izmet sve propada dole
 
Video sam taj ako mislimo na isti covek iz Sombora je prodavao,ali vec je bilo kasno kad sam video bio je vec prodat :D... al dobro i ne zuri mi se toliko za kavez,imam vremena da cekam pa dok ne naletim na nesto povoljno :D :D :D
 
Da, iz Sombora. Drugar iz Prigrevice je uzeo nešto od tih kaveza. Povoljno je bilo, zato je brzo i otišlo.
 
Pa da bili su povoljni oni za tov mislim da su bili oko 7000din tako nesto ako nisam pobrkao oglase :D
 
Povoljni su bili i za ženke. 250 evra košta nov, koliko sam upućen. Pravi i neko u Kovačici kaveze za kuniće, pogledaj malo po oglasima. Pravi i jedan moj drugar iz Prigrevice, ali drvene. Pravi i transportere i još svašta, pošto je stolar.
 
Nazad
Vrh