Samohodni silazni kombajn

A u kom smeru vrti seckja?Kod mene ima poseban hidromotor koji okrece secku u kontra smeru i tada se spusta brus na nozeve............
 
Smer... Vidiš o tome nisam razmišljao mnogo. Pre dok je oštrenje bilo jedan po jedan nož kamen se na elektromotoru vrteo tako da je na nož nailazio od oštrice prema debljem-tupom delu a sad je to isto tako stim da od jednom oštrim sve noževe isti smer, znači od oštrice ...

- - - - - - - - - -

Da te pitam, pošto vidim da se baš tvrdo interesuješ u smeru silaže, jesi li razmišljao da nekako umesto kukuruznog hedera postaviš žitni heder i tako direktno sečeš recimo pšenicu, ovas, raž, tritikal ili smešu kako već rade nekefarme..

- - - - - - - - - -

Vidjao sam na youtube da se u engleskoj radi silaža od smeše žitarica ovsa ječma pšenice. Zašto u engleskoj.. Zato jer ne može da se odradi silaža od kukuruza jer stiže vrlo kasno je njihovo leto traje kratko a žitarice rade jer se poklapa sa koliko toliko suvim periodom. A sve ostalo je kiša tako sam ja bar razumeo..
 
Ljudi imam problem. Samohodni silazni kombajn New Holland 1900 nece da mi izbacuje masu nema vetrove. Turbina okrece, peraja su ispravna, a nzn sta je. Moze pomoc?
 
Da bi imao vetrove mora da ima ulaz i izlaz i dovoljan veliki broj obrtaja. Proveri to pa se javi.. Nema drugog rešenja...
 
Ocistili ga skoroz ali vetar na pun gas lko povetarac. Kako fals vazduh? Ja sumljam da ne proklizava turbina, tj da se nije sjebala osovina.
 
Jesi li pronašao kvar. Ne pišeš ništa. Ako ti odvod nije zapušen onda mora da ima negde da se otvara ili šteluje ulazak vazduha. Možda ga je predjašnji gazda zatvorio da ne ulaze miševi. ja svake godine kad počinjem uključim malo da izadje silaža van prikolice i tu se nadje po neki miš ili zaostala silaža koja se zalepila za zidove cevi ...
 
Danas zamenio brus na kombajnu,stari pojeden skroz..........

fciovp.jpg


Secka..........

2qamrzt.jpg


Snimak..........

 
ima li negdje da se kupi povoljno brus za potingera mex 2s moj je čitav ali zaobljen a stavio sam nove noževe
 
hvala na trudu kolega ali te sam prvo pogledo,na njuškalu oglas cijena je 170 eura a ovaj iz ade je za lifama i ne odgovara

- - - - - - - - - -

- - - - - - - - - -

našo sam sad nešto po 35 e na kupujem prodajem pa moram nazvati da vidim odakle je
 
Nemam slika ali cu napraviti koju u radu,u mog hesstona smo ugradili motor mercedes om 352A 175ks, juce za ne puna 4 sata sam uradio 2 jutra s'tim da sam prosecao njivu pa mi je to oduzelo dosta vremena,inace ide kao lud sad mi je mali adapter 2 reda ako neko zna gde ima da se kupi 3 reda od zmajevog kombajna neka mi javi.. :ppozdrav:
 
Bilo je pre par godina neki adaptera 3 -4 reda u Jugokomerciji,Mislim da su bili baš od Hestona
 
Imam problema sa silažom. Mnogo celih zrna bude u silaži i ona neoštećena budu izbačena iz probavnog trakta životinja. To se dešava jer na mom Hesstonu nema corn crakera. Nalazio sam neke šeme kako bi on trebao da izgleda ali nekako mi sve to ne ide u glavu. Molio bih nekog ko ima neki silažni kombajn ili ima neku sliku da okači da zajedno dodjemo do rešenja kako da se jedan napravi.
 
Nazad
Vrh